Popescu’nun Emaneti Madalin, Sağlığına Kavuştu

Galatasaray’ın eski yıldızı GheorghePopescu’nun Türkiye’ye getirerek Yenimahalle Belediyesi’ne emanet ettiği kanser hastası 11 yaşındaki MadalinMarciaIordache, sağlığına kavuştu.
Madalin Sağlıklı Bir Şekilde Ülkesine Döndü

Belediyenin desteği ile Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatırılan ve Yenimahalle Belediyesi Zübeyde Hanım Konukevi’nde konaklayanEwingSarcomu (Kemik Tümörü)  hastasıMadalin’den iyi haber geldi.

Mücadeleden zaferle çıktı

Yaklaşık 5 aydır tedavisi süren Madalin, hastalığına karşı vermiş olduğu mücadeleden zaferle çıktı. Tedavisi yapılan ve motivasyonu için özel çaba harcanan Madalin, hastalığını yendi.

Sevincini paylaşmak için belediye tarafından konuk edildiği Zübeyde Hanım Konukevi’nden çıkan Madalin, annesi CristinaMarciaIordache ve Konuk Evi Müdürü Hakkı Vatansever ile birlikte soluğu Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanında aldı.

“Bu mutluluğun tarifi yok”

Mutlu haberi Yaşar’la paylaşan Madalin, Başkan Yaşar’a sarılarak teşekkür etti. Aldığı güzel haber karşısında mutluluğunu dile getiren Yaşar, Madalin’e bir kol saati hediye ederek, “Allah sana uzun ömür versin. Sağlığına kavuştuğun için çok mutluyuz. Bu mutluluğun tarifi yok” dedi.

Duygulu anların yaşandığı ziyarette Anne CristinaMarciaIordache, çevirmen eşliğinde duygularını dile getirdi. Gözyaşlarına hakim olamayan Anne Cristina, “Yavrum sayenizde sağlığına kavuştu. Bir anne çocuğunun sağlıklı olmasından başka ne dileyebilir. Size sonsuz teşekkür ediyorum. Bizi çok iyi bir şekilde Yenimahalle’de konuk ettiniz. Verdiğiniz maddi manevi desteği hayatım boyunca unutmayacağım” diye konuştu.

Ziyaretin ardından Madalin, sağlığına kavuşmak için geldiği Türkiye’den sağlıklı bir şekilde ülkesi Romanya’ya döndü.

Share