Pamuklar Mahallesi Yenimahalle Evi Hizmete Açıldı

Yaptığı sosyal tesislerle ilçeye değer katan Yenimahalle Belediyesi, Pamuklar Mahallesi Yenimahalle Evi’ni düzenlenen törenle hizmete açtı.
Şentepe’ye 3’üncü Yenimahalle Evi

2021 yılı sonunda Çiğdemtepe Hacı Halil Altıntaş ve Barıştepe Mahallesi Yenimahalle Evi’ni ilçe sakinlerinin hizmetine sunan Yenimahalle Belediyesi, 3’üncü Yenimahalle Evi’ni Pamuklar Mahallesi’ne konumlandırdı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğindeki açılışa; CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, CHP Parti Meclis Üyesi Umut Akdoğan, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve yönetimi, İyi Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Dursun Tekin ve yönetimi, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu, Erhan Aras, meclis üyeleri, muhtarlar ve Pamuklar sakinleri katıldı.

Şentepe’de yaşamak bir ayrıcalık oldu

Şentepe adı gibi şenlendi diyerek sözlerine başlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yenimahalle Belediyesi olarak Şentepe’de yapılması gereken ne hizmet varsa tamamını gerçekleştirmiş durumdayız. Şentepe’de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu ve önemli bir yerleşim yeri olduğunu dosta düşmana ilan ettik. Bu hizmetlerin yapımında görev üstlenen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Sizin kaynaklarınızı size harcadık. Belediye’nin kaynaklarını halka dokunacak ve fayda sağlayacak hizmetlere harcıyoruz. Halkın içinden gelen bir belediye başkanı olarak vatandaşın yaşadığı sıkıntıların farkındayım. Bu sorunları hep birlikte aşacağız” dedi.

Şentepe’ye yatırımlar devam edecek

Yenimahalle’nin altyapıda, üst yapıda, kültürde, eğitimde, sporda Türkiye’nin en güçlü belediyesi olduğunu belirterek sözlerini sürdüren Yaşar  “Daha yapacak işlerimiz var. Sizleri seviyorum. Ben siyaset için değil sizlere hizmet etmek için bu görevi yapıyorum. Gelecek kuşaklara daha iyi bir Yenimahalle bırakmak için hizmet ediyorum. Şentepe’ye değer kazandıracak bir başka eserin daha Mart, Nisan aylarında temelini atacağız. 20 bin m2 kapalı alanı olan Şentepe Kapalı Pazar Yerini bölgeye kazandıracağız. Yeni bir sağlık ocağı, etüd merkezi, kafeterya, hanımlar için Yenimek kursları ve yeni bir pazar yerini barındıran bu tesis Şentepe’ye ivme kazandıracak. Bunun yanında Ankara’nın neredeyse 4’te 3’ünü görebilen bir konuma sahip Gündoğan Parkını baştan aşağı yenileyeceğiz. Şentepelilerin nefes alacağı ve ailelerin hoş vakit geçireceği bu parkı yakın zamanda yenileyerek vatandaşın kullanımına açacağız” şeklinde konuştu.

Yenimahalle Evi mahallemize değer katacak

Mahalle muhtarı Ali Osman Özcan’da “2009 yılından bu yana “Doğru, dürüst hizmet” sloganıyla Yenimahalle’ye değer katan Fethi Başkan’a çok teşekkür ediyorum. Bugün mahallemizin ihtiyacı olan taziye, gün, site toplantıları, nişan törenleri gibi etkinliklerimizi gerçekleştireceğimiz, yanında da çocuk oyun alanı ve park alanı bulunan Yenimahalle Evi hizmete açılıyor. Mahallemize böylesine büyük ve önemli bir tesisi kazandıran Fethi Başkana teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Share