Özel çocuklar Ata’nın huzurunda

Yenimahalle Belediyesi’nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası’nda Anıtkabir’e düzenlediği gezide Yenimahalle’nin özel çocukları ve aileleri Atatürk ebedi istirahatgahında ziyaret etti. Engelliler Birimi tarafından düzenlenen ziyarete özel çocuklar ve aileleri katılırken, ziyarette duygu dolu anlar yaşandı. Anıtkabir’in her karışını gezen öğrenciler Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a kendilerine sunulan imkandan ötürü teşekkür etti.
Atatürk’e karanfil

Engellerin ortadan kalktığı, Atatürk sevgisinin ve özleminin çoğaldığı bu gezide özel çocuklar ellerinde Türk bayrakları eşliğinde Anıtkabir’i heyecanla gezme ve öğrenme şansı yakaladı. Atatürk’ü anan ve özleyen çocuklar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini ziyaret ederek karanfillerini bıraktı.

Anıtkabir’i gezerken çok heyecanlanan özel çocuklar Ata’nın huzuruna çıkmanın mutluluğunu yaşadı. Atatürk ile buluşmalarını ölümsüzleştirmek isteyen katılımcıların hatıra fotoğrafları çekmesiyle birlikte düzenlenen gezi son buldu. Çocuklarının gözlerinde o heyecanı ve mutluluğu gören aileler ise “Böyle bir etkinlik düzenleyerek çocuklarımızı Atamızla buluşturduğu için Yenimahalle Belediyesi’ne teşekkürü borç biliriz ” cümleleriyle memnuniyetlerini dile getirdi.

Share