Ordu’nun Güzellikleri Yenimahalle’de Sahneye Taşındı

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği “Aşklar ve Şarkılarla Ordu” isimli müzikli gösteri Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Yenimahalleli sanatseverlerle buluştu.
Selvi Kılıçdaroğlu ve Başkan Yaşar Ordu Türküleri Dinlediler

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen gösteriye, CHP Genel Başkanı Kemal Kıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, CHP PM Üyesi ve Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Başar Bal ve çok sayıda Ordulu vatandaş katıldı.

Senaryosunu İbrahim Dizman’ın yazdığı, Taner Aksoy’un orkestrasıyla birlikte şarkılarını seslendirdiği müzikli gösteride Ordu’nun sosyal yaşamı içinde unutulmamış, dilden dile aktarılmış, efsane olmuş aşkları ve zamanın akışı içinde şehirde hit olmuş türküleri, şarkıları müzikli belgeselle sahneye taşındı. Konuk sanatçılar Tuncer Tercan ve Hürdağ Aydın da söylediği şarkılarla geceye renk kattı.

Sanat, barış ve kardeşliğin tutkalıdır

Birbirinden güzel eski şarkılarla konuklara nostalji yaşatan gecede kısa bir konuşmayla Orduluları selamlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Karadeniz’imizin türküleri, ezgileri Anadolu’nun her tarafında hangi kültürden gelirse gelsin hepimizi coşturan hepimize bir şeyler anlatan şu sıkıntılı günlerde bizleri stresten uzaklaştıran güzel ezgilerdir. Karadeniz güzel sanatçılar yetiştirmiştir” dedi.

Yenimahalle Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya her zaman sahip çıktıklarının altını çizen Yaşar “Sanata, sanatçıya tükürenler, kin ve nefret duyguları besleyenler var. Toplum bir bütündür. Ama sanata ve sanatçıya önem vermeyen toplum; ne ülkede barışı, kardeşliği sağlayabilir ne de çağdaşlaşmayı, üretimi, demokrasiyi güçlendirebilir” diye konuştu.

Dernek Başkanı Canan Kaftancıoğlu, açılış konuşmasında “Bir kültür ve sanat şehri olan Ordu’nun birikimini daha da geliştirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu yola da sosyal tarihimizi sahneye taşıyan bir gösteriyle çıktık;  önümüzdeki dönemde yeni projelerle Ordululara sesleneceğiz” dedi.

Share