Oğuz, Yenimahalle’de Hayata Tutundu

Yenimahalle’de ikamet eden Oğuz Yiğit (27) adlı genç, 6 yıl önce trafik kazası geçirdi.
Oğuz’a Hiçbir Şey “Engel” Olamadı

Kazada omuriliği zedelenen ve belden aşağısı felç olan Oğuz, psikolojik olarak geçirdiği bunalımlı süreci Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi tarafından verilen danışmanlık hizmeti ile atlattı.

Sağlıklı bir insan olarak hayatına devam ederken engelli bir birey olarak yaşamını sürdürmek zorunda kalan Yiğit, engelliler biriminden aldığı manevi destekle sadece kendine yeni bir hayat kurmadı, yeni bir iş de kurarak ticarete atıldı.

“Bana dostluk, arkadaşlık, yoldaşlık yaptılar”

Eminel Sanayi Sitesi içerisinde açtığı fabrika ile konteyner kapısı, çelik ferforje ve korkuluk üretimine başlayan ve kendi işinin patronu olan Yiğit, gösterdiği azimle büyük bir başarı örneği sergiledi.

Yaşadığı zor süreci anlatan Oğuz, “Yenimahalle Belediyesi’ne bir kaldırım isteği için gitmiştim. Sonra Engelliler Birimi yazısını gördüm ve kapısını çaldım, beni çok güzel karşıladılar. Oturdum sohbet ettik. Onlara içinde bulunduğum psikolojiden bahsettim. Sürekli gidip geldim, onlar bana dostluk, arkadaşlık, yoldaşlık yaptılar” dedi.

“İnsan yaşayınca anlıyor”

Engelli olunca, engelli bireyleri daha iyi anladığını da sözlerine ekleyen Yiğit, “İnsan yaşayınca anlıyor. Aslında sağlıklıyken de engellilere karşı çok duyarlı olmalıyız. Bir dakika sonra ne olacağımızın garantisi yok. Herkes potansiyel bir engelli adayı. Bu bilinçle hareket edilmeli. Ben Yenimahalle Belediyesi sayesinde yaralarımısardım. Bu süreci atlatamaya da bilirdim. Çok şükür atlattım. Biz engellilere böyle bir danışmanlık hizmeti sunduğu için Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar’a minnettarım” diye konuştu.

Share