Nevşehirliler İftar Programında Bir Araya Geldi

Nevşehir Kozaklı Derneği üyeleri Yenimahalle Belediyesi İlkadım ve yeni Salon’da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
Başkan Yaşar Nevşehirlileri İftar Yemeğinde Yalnız Bırakmadı

İlahi dinletileri ve dualarla başlayan iftar programına Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, Başkanvekili Mehmet Kartal, CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil,CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, CHP Ankara Milletvekili adayları Ahmet Meşe ve Servet Ünsal, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu ve Başar Bal, Nevşehir Dernekleri Federasyon Başkanı Mehmet Eren, Ankara Kozaklılılar Derneği Başkanı Hüseyin Ünal ve muhtarlar katıldı.

“Ramazanda hoşgörü ve barış egemen olmalıdır”

Ramazan ayında tuttuğumuz oruçların sadece aç kalmaktan ibaret olmadığını ifade eden Başkan Yaşar” Ramazan ayı küskünlüklerin,kin ve nefretin ortadan kaldırıp barış ve huzurun getirilmesi için insanlara sunulmuş bir fırsattır. Arzu edilen bu huzur ortamını kurduğumuz bu sofralarla sağlamak amacıyla ilçemizin her yerinde iftar programları düzenliyoruz. Amacımız, birlik ve beraberliğimizin daim olması ve hoşgörü ve barışın yaşadığımız çevreye egemen olmasını sağlamaktır. Bu sebeple göreve geldiğimiz günden beri eşit yurttaşlık düşüncesi ile hizmet ediyoruz. Vatandaşlarımızın ibadetlerini sıkıntı yaşamadan mutlu bir şekilde yerine getirmeleri için uğraş veriyoruz” dedi.

Farklılıklarımızı zenginlik sayarak birlikte hoşgörü içerisinde yaşamamız gerektiğini belirten Başkan Fethi Yaşar “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere vasiyet ettiği gibi eşit yurttaşlık bilinciyle,din,mezhep ve sosyal sınıf ayrımı yapmadan bu sofralarda bir olarak yaşamamız asıl hedefimizdir. Bu nedenle her vatandaşımızı bir sayarak hizmet götürdük. Çocuklarımızın daha güzel bir Yenimahalle’de büyümesi için uğraş veriyoruz. Ramazanın sonu bayramdır. Çocuklarınızla birlikte güzel bir ramazan geçirmenizi diliyorum”dedi.

Nevşehirlilerden Başkan Fethi Yaşar’a teşekkür

Nevşehirliler Derneği üyeleri yaptığı hizmetler ve çalışmalar için Başkan Yaşar’a teşekkür ettiler. Nevşehirlilerin coşkulu alkışları sonrasında Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar vatandaşlarla tokalaşarak salondan ayrıldı.

Share