Nazım’da resim, heykel sergisi

Resim ve Heykel sanatçısı Zişan Demirci ilk kişisel resim sergisini Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Hikmet Çetinkaya Sergi Salonu’nda açtı. Demirci’yi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da ilk gününde yalnız bırakmadı.
Yaşar, Demirci’yi yalnız bırakmadı

1970 doğumlu sanatçı, 2012 yılından bu yana akademisyenler gözetiminde yaptığı çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sundu. 32 resim ve 11 heykel çalışmasının yer aldığı sergi 29 Ekim Pazar gününe kadar gezilebilecek.

Sanatın iyileştirici ve birleştirici etkisine ihtiyacımız var

Serginin açılışını yapan Başkan Yaşar “Göreve geldiğim günden beri sanata ve sanatçıya destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Çünkü; ülke olarak sanatın iyileştirici ve birleştirici etkisine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Sanatçımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

32 yaşında başladığı bu yolculukta kimi zaman yaşadıklarını da anlattığını söyleyen Demirci “Kimi zaman da insan psikojojisine dair figürsel olarak anlatımlarda bulunan bir dil kullandım. Kara kalem, akrilik ve yağlı boya çalışmalarım, herhangi bir akım ya da sanat anlayışına bağlı kalmayan özgür ve özgün eserlerdir. Ruhsuz estetiğe karşı olduğumdan kusurlu güzellik çerçevesinde bir dili vardır çalışmalarımın. Halen kendi atölyemde çalışmalarım devam ediyorum” dedi.

Sergiyi gezerek eserleri inceleyen Yaşar, ziyaretçi defterine duygu ve düşüncelerini yazmayı da ihmal etmedi.

Share