Nazım’da Nihavent Esintiler

 

Yenimahalle Belediyesi Klasik Türk Müziği Topluluğu, Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda “Nihavent Esintiler” isimli muhteşem bir konsere imza attı.
Nazım’da Nihavent Esintiler

Yenimahallelilerin yoğun ilgi gösterdiği müzik dolu geceye, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal da katıldı.

Şef Bülent Çınar yönetiminde birbirinden güzel eserleri seslendiren koro, Yenimahallelilere de muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattı. Unutulmaya yüz tutan Klasik Türk Müziği’nin birbirinden güzel eserlerinin seslendirildiği gecede, salonu dolduran müzikseverler eserlere hep birlikte eşlik etti.

Yenimahalleliler sanatın ruhuyla besleniyor

Konser öncesi konuklara hitap eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilçemizi sanatın başkenti yapmaya uğraşıyoruz. Türk Halk Müziği’ne, Türk Sanat Müziği’ne, tiyatroya, tüm sanat dallarına sahip çıkıyoruz. Sanatın olmazsa olmaz olduğunu, insanların ufkunu açtığını ve ülkenin birliğine ve bütünlüğüne hizmet ettiğini, kardeşliği pekiştirdiğini, barışı, sevgiyi egemen kıldığını biliyor, sanata ve sanatçıya sahip çıkıyoruz. Çünkü artık dünyada gelişmişlik sadece ekonomiyle değil kültür sanatla ölçülüyor” dedi.

Hülya Köksal’ın sunuculuğunu yaptığı ve iki bölümden oluşan konserde, yirminin üzerinde kürdilihicazkâr, hüzzam, muhayyer kürdi ve hicaz makamında eser seslendirilirken, sürpriz şarkılar söyleyen Şef Bülent Çınar, yorumuyla geceye damgasını vurdu.

Share