Nazım’da Cıvıl Cıvıl Haftasonu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Başkent Kanarya Severler ve Üretenler Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen kuş fuarına katıldı.
Başkan Yaşar’dan Kuş Fuarına Ziyaret

Başkan Yardımcısı Behiç Başar Bal ve Başkent Kanarya Severler ve Üretenler Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Aydın ile birlikte kuş severlerin yoğun ilgi gösterdiği Kuş Borsasını gezen Başkan Yaşar, kuş yetiştiricileri ve vatandaşlarla sohbet etti.

Yüzlerce kuşsever Nazımda buluştu

Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen kuş üreticileri, yüzlerce çeşit rengarenk kuşu Ankara’da bulunan kuş severler için satışa çıkardı. Süs güvercininden kanaryaya, papağandan muhabbet ve saka kuşuna kadar binlerce egzotik kuş, değişik fiyat değerleriyle kuş severler tarafından talep gördü.

Fuar alanını ziyaret ederek, üreticilerle sohbet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Hayvanların hayatımızda büyük bir yeri var. Çocuklarımız onlarla vakit geçirmeyi ve arkadaş olmayı çok seviyor. Özellikle kuşların yaşadığımız mekanlardaki varlığı stres atmamızı ve sakinleşmemizi sağlıyor. Kuş severlere kapılarımızı açmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Üreticilerden Yaşar’a Kanarya

Başkent Kanarya Severler ve Üretenler Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Aydın ise “Dernek ve sivil toplum kuruluşlarına yapmış olduğu destek ve geleneksel olarak düzenlediğimiz kuş fuarına ev sahipliği yaptığı için Başkan Yaşar’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Share