Nasrettin Hoca ve Sürmeli’nin Maceraları Sahnede

Yenimahalle Belediyesi birbirinden eğlenceli çocuk oyunlarını minik tiyatro severler için sahnelemeye devam ediyor.
Yenimahalleli Minikler Hem Eğlendi Hem Öğrendi

Çocuklar bu kez Nasrettin Hoca ve Eşeği Sürmeli’nin birbirinden komik maceralarıyla hem eğlendi hem de yeni şeyler öğrendi.

Ali Okyar’ın yönettiği, Ekin Tiyatrosu oyuncuları tarafından Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyunu, yaklaşık 500 çocuk kahkahalara boğularak izledi. Oyunu pür dikkat izleyen ve zaman zaman oyuna dahil olan küçük tiyatro severler, Sürmeli’nin yaptığı yaramazlıklarla eğlendi.

Sevginin önemi aşılandı

Nasrettin Hoca’nın eşeği Sürmeli’nin tembelliklerinden ve yaramazlıklarından bıkması üzerine onu pazara götürerek yok paraya Fırıldak Ömer’e satması üzerine gelişen olayları konu alan oyun, çocuklara sevginin ve dürüstlüğün önemini aşıladı.

Oyun sonunda seslendirilen şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden minik tiyatro severler, gönüllerince bir gün yaşamanın mutluluğunu yaşadı. Oyun sonrası Yenimahalle Belediyesi tarafından çocuklara hikaye kitabı da armağan edildi.

Oyun kaçıran ve yeniden izlemek isteyenler için 21, 23, 28, 30 Mart ve 4, 6, 13 Nisan tarihlerinde yeniden sahnelenecek. Randevu ve detaylı bilgi için 526 25 38 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Share