Moda Devinden Altın Öneriler

Yenimahalle Belediyesi’nin meslek edindirme ve hobi kurslarında eğitim gören kursiyerler branşlarının duayen isimleri ile buluşuyor.
Bağzıbağlı’dan Şık Tavsiyeler

Türk moda sektöründeki en genç couture tasarımcısı olarak birçok ünlü ismin bir numaralı tercihi olan Raşit Bağzıbağlı, YENİMEK’lerde giyim ve stilistlik eğitimi alan kursiyerlerlebir araya geldi.

Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda Yenimahallelilerle buluşanmoda devi, Türkiye’de ve dünyada dikkat çeken kişiye özel tasarımlarını anlattı ve bu alanda eğitim gören kursiyerlerebaşarı hikâyesi ile yol gösterdi.

2010’da New York’ta düzenlenen Face of Fashion yarışmasında birinci olan, KKTC Polis Teşkilatı’nın formalarını tasarlayan,Türkiye’de Tuba Büyüküstün, Tülin Şahin, Demet Kutluay, Bergüzar Korel gibi ünlülerle çalışan ve dünya starları Paris Hilton, Yolanthe Cabau, Petra Nemcova, Victoria Secret modeli Doutzen Kroes’u da giydiren Bağzıbağlı, asıl hedefinin çağdaş Türk kadınını giydirmek olduğuna vurgu yaptı.

Kendinize güvenin, çok çalışın

Mesleki kariyerde önceliğin kendine güven ve tecrübe olduğunu ifade edenBağzıbağlı “Bir tasarımcının her şeyden ilham alacağına inanıyorum” dedi.

Bağzıbağlı “Defile yapsam da yapmasam da her zaman üretiyorum. Bu beni besleyen, geliştiren bir süreç. Sabırsız bir jenerasyonuz ama bizi başarıya götürecek olan da sabırla çalışmaktır. Türkiye çok zengin bir mozaik. Global perspektifte bu işi yapmak istiyorsanız her şeyi tasarlayabilmelisiniz.Ben bu mozaiği çok seviyorum. Çok çalışmalısınız, kendinize güvenmelisiniz ve kendi adınıza bir marka hayaliniz varsa bazı firmalarda çalışma fırsatı yakalayarak muhakkak tecrübe edinmelisiniz” diye konuştu.

Kursiyerlerin sorularının da tek tek cevaplandığı söyleşide Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın eşi Azize Yaşar Bağzıbağlı’ya plaketle teşekkür etti.

Atölyeyi gezdi, tavsiyeler verdi

Bağzıbağlı söyleşinin ardından YENİMEK öğrencilerinin eğitim gördüğü Tepekule Kurs Merkezi’ndeki atölyeyi de ziyaret etti. Kumaş örneklerini yakından inceleyen Bağzıbağlı, mevcut kumaşlarla yapılabilecek tasarımlar hakkında kursiyerlere tavsiyelerde bulundu.

Share