Miniklere 112 Eğitimi

Yenimahalle Belediyesi Ragıp Tüzün Anaokulu ve Gündüz Bakımevi’ndeki miniklere, 112 İl Ambulans Servisi’nden Seyit Asker tarafından acil durum eğitimi verildi.
Yenimahalle’nin Minik Acil Tıp Teknisyenleri İşbaşında

Anaokulunun bütün yaş gruplarından öğrencilerin katıldığı eğitimde minikler, önce 112’nin hangi durumlarda aranacağını öğrendi. Ardından okulun bahçesine getirilen ambulansa binerek, aracın içindeki cihazlar hakkında bilgi sahibi olan çocuklar, ambulansta hastaya yapılan müdahaleleri uygulamalı olarak öğrenme fırsatı buldu.

Yenimahalle’de bilinçli nesiller yetişiyor

Yenimahalle Belediyesi bünyesinde hizmet veren anaokulları ve gündüz bakım evleri, minikleri sağlam adımlarla geleceği taşıyor. Uzman kadrosu ve çağdaş eğitim anlayışıyla, yoluna devam eden Yenimahalle Belediyesi anaokullarında, belirli aralıklarla düzenlenen eğitim programlarıyla da miniklerin, farklı konularda bilgi sahibi olmaları sağlanıyor. Bu kez 112 acil servisi hakkında yeni şeyler öğrenen minikler, önce teorik eğitim aldı. 112 İl Ambulans Servisi’nden Seyit Asker, çocuklara ambulansı hangi durumda aramaları gerektiğini, trafikte ambulansa yol vermenin önemini anlattı.

Acil tıp teknisyenlerinden uygulamalı eğitim

Ardından çok merak ettikleri ambulansın içine de binerek acil tıp teknisyenlerini ağabey ve ablalarından ambulans içindeki cihazları ve hastayı hayata bağlayan ilk yardım müdahalelerini öğrenen Yenimahalleli miniklere çeşitli hediyeler de dağıtıldı. Boyama kitabı, kalem ve şapkadan oluşan hediyeleriyle objektiflere gülümseyen çocukların mutlulukları yüzlerine yansıdı.

Share