Mahalle İftarları Dolup Taşıyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, mahalle iftarlarında vatandaşlarla oruç açmaya devam ediyor.
Yenimahalle’den Özlenen Tablo

Her gün bir mahalleye konuk olan Yaşar, Şentepe ve Serhat’ın ardından Ata ve Gazi Mahallesi sakinleriyle birlikte dualar eşliğinde orucunu açtı.

Yenimahalle Belediyesi, her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan da her mahallede binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturuyor. Bütün mahalle iftarlarına katılarak Yenimahallelilerle birlikte iftar yapan Yaşar, Ata mahallesinde yaklaşık bin 500 kişiyle birlikte Ramazan’ın coşkusunu yaşadı.

Kültür merkezinin temeli atılıyor

Masaları tek tek gezerek vatandaşları selamlayan Yaşar, mahalle sakinlerine müjde vererek, Susuz Kültür Merkezi’nin ihalesini yaptıklarını ve Temmuz ayının başında temel atma töreni yapacaklarını sözlerine ekledi.

İftar boyunca Fazlı Çoban ve Esat Aydoğan da seslendirdikleri ilahilerle Ata mahallesi sakinlerini mest etti.

Gazililer komşularıyla iftar yaptı

Yenimahalle Belediyesi tarafından bir başka iftar sofrası da Gazi Mahallesi’ne kuruldu. Öğrenciler başta olmak üzere mahalle sakinlerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen iftara Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

İlahilerin ve Kuran tilavetlerinin okuduğu iftarda vatandaşlara mercimek çorba, orman kebabı, pirinç pilavı, yoğurt ve kemal paşa tatlısı ikram edildi.

Katıldığı iftarlarda Ramazan’ın birlik, beraberlik ayı olduğuna dikkat çeken Yaşar “Düzenlediğimiz mahalle iftarlarında o özlediğimiz tabloyu görüyoruz. Kadın, erkek, çoluk, çocuk, zengin, fakir aynı sofrada aynı yemeği kaşıklıyor” dedi.

Share