Madalyalar Yenimahalle’ye

İlçeyi ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı ile temsil eden Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü oyuncuları, İller Arası Kick Boks 30 Ağustos Turnuvası’nda madalya şov yaptı.
Yenimahalle’den Zafer Turnuvası’nda Madalya Şov

Kırşehir’de düzenlenen İller Arası Kick Boks 30 Ağustos Zafer Turnuvası’na 13 sporcu ile katılan Yenimahalle Belediyesi, KickLight branşında 8 altın, 4 bronz madalya kazanırken, Point branşında 1 gümüş madalyanın sahibi oldu.

13 sporcudan 13 madalya

17 ilden, 23 kulüp ve 385 sporcunun katıldığı turnuvada, alkış toplayan bir performansın altına imza atan Yenimahalle’nin sporcuları, takım olarak da 2’ncilik kupasını almaya hak kazandı.

İller Arası Kick Boks 30 Ağustos Zafer Turnuvası’nda; Zeynep Özcan minik bayan kategorisinde gümüş madalya, Başar Şanal, Doğukan Ercan, Seymen Efe Soyaslan, Mirkan Kılıç, Musa Çelikten, Furkan Erdal genç erkek kategorisinde altın madalya, genç bayan kategorisinde Edanur Mercan altın madalya, Simay Çamurdaş ve Tuğba Coşkun bronz madalya ve büyük bayan kategorisinde Zişan Akan, Sezin Bektaş, Ceren Çakar altın madalyayı kazanarak Yenimahalle’nin adını turnuvaya gururla yazdırdı.

“Yenimahalle’nin ismini gururla taşıyoruz”

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü Kick Boks, MuayThai ve Wushu antrenörü Faruk Çelikten ve Serdar Bal, “Sporcularımız düzenlenen bu turnuvalarda yeteneklerini tüm spor camiasına ispatlama şansını yakalıyor. Katıldığımız turnuvada tüm branşlarda büyük başarı gösteren genç yeteneklerimiz, Yenimahalle’nin ismini ulusal ve uluslararası arenada gururla taşıyacak. Bu başarının altında yoğun bir emek ve çalışma azmi yatıyor. Rehavete kapılmadan kick boks branşında ileride düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Bu süreçte desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Share