Kurtuluş Destanı Yenimahalle’de Canlandı

“Kurtuluşun Destanı: Sarı Saçlım Mavi Gözlüm” Faruk Demir müzik dinletisi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Yenimahallelilerle buluştu.
Cumhurbaşkanı Sezer Nazım Hikmet’e Konuk Oldu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde ilk prömiyeri yapılan söyleşi ve dinletiye; 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer eşi Semra Sezer de katıldı.

Başkan Fethi Yaşar, “Hangi makamlarda olursak olalım hepimiz bugünlerimizi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Onun yaktığı ışık, aydınlık yol, onların bıraktığı miras ilelebet önümüzü aydınlatacaktır. Mustafa Kemal düşmanları her dönemde çıkmıştır. Ama hep Atatürk gibi düşünenler galip gelmiştir. Bundan sonra da böyle olacak” dedi.

Yenimahalleliler geçmişe yolculuk yaptı

Programda; Türkiye Cumhuriyeti oluşumuna kadar ki heyecan dolu yolculuk ve bir ülkenin küllerinden yeniden doğuşu anlatıldı.

Hatıralar, yaşanmışlıklar ve türkülerle dolu gecede; Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluş yılları, dönüm noktaları anekdotlarla anlatıldı.

Gecenin sonunda Faruk Demir’e tüm Yenimahalleliler adına teşekkür eden Başkan Yaşar, 10’uncu Cumhurbaşkanı Sezer ile birlikte sanatçıya çiçek taktim etti.

Share