Kültürün Başkenti Yenimahalle

Yenimahalle’ye 5 yeni kültür merkezi

 

Yenimahalle Belediyesi ilçeye kazandırdığı kültür merkezleriyle Başkent’te kültür-sanatın tek adresi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yenimahalle’de Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi ile Batıkent Kültür Merkezi’nin ardından 5 yeni kültür merkezi için düğmeye basıldı.

 

Yenimahalle’de yaşayan kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla genciyle, yaşlısıyla engellisiyle 7’den 70’e her yaş grubunda vatandaşın faydalanacağı yeni kültür merkezleri, Turgut Özal, Serhat, Susuz, Kaletepe ve Yakacık’ta hizmet verecek.

 

Turgut Özal Kültür Merkezi

 

Turgut Özal Mahallesi’nde 5 bin 500 metrekare alan üzerine projelendirilen tesiste; anaokulu ve gündüz bakımevi, kültür merkezi ve kafeterya, YENİMEK kurs merkezine ait atölyeler, kütüphane, taziye evi ve mutfak ile İkinci Bahar Kültür ve Dayanışma Merkezi ve mescit yer alacak.

 

Susuz Kültür Merkezi

 

Susuz Mahallesi’nde yaklaşık bin 300 metrekare kapalı inşaat alanına sahip proje toplam üç kattan oluşuyor. Çok amaçlı olarak kullanılması planlanan Ata Kültür Merkezi içerisinde; İkinci Bahar Kültür ve Dayanışma Merkezi, taziye evi ve mutfağı, mescit, çok amaçlı salon ve hazırlık odaları, atölyelerin bulunduğu YENİMEK kurs merkezi ve kütüphane yer alacak.

 

Serhat Kültür Merkezi

 

Serhat Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin metrekare inşaat alanına sahip tesis

üç kat olarak projelendirildi. Serhat Kültür Merkezi içerisinde; taziye evi ve mutfağı, mescit, 215 kişilik konferans salonu ve hazırlık odaları, İkinci Bahar Kültür ve Dayanışma Merkezi, kütüphane, atölyelerin yer aldığı YENİMEK kurs merkezi ve fitness salonu yer alacak.

 

Kaletepe Kültür Merkezi

 

Kaletepe Mahallesi’nde yaklaşık 2 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip proje toplam 2 kat olacak. Merkez İçerisinde; çok amaçlı salon ve hazırlık odaları, kütüphane, atölyelerin yer aldığı YENİMEK kurs merkezi ve fitness salonu yer alacak.

 

Yakacık Kültür Merkezi

 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın geçtiğimiz günlerde müjdelediği Yakacık Kültür Merkezi için de kollar sıvandı. Projelendirme çalışması için harekete geçen belediye ekipleri yer tespit çalışmalarına başladı.

 

Yenimahalle’nin halka dokunan yatırımlarıyla her zaman örnek olduğunu hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, projelendirme çalışmaları tamamlanan kültür merkezlerinin de dönem sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

Share