Kozaklılar Yenimahalle’de İftar Yaptı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Kozaklı İlçesi ve Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin İlkadım Salonu’nda düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
Yaşar, Kozaklıların İftar Sofrasına Konuk Oldu

Tıklım tıklım dolu olan salonda davetlilere Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Yenimahalle Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüreğir ve belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

Kahraman askerlerimiz için de dua edin”

Dualarla başlayan iftar programında konuşma yapan Başkan Yaşar, hemşeri derneklerinin önemine değindi. Yaşar, “Doyduğumuz toprakları da, doğduğumuz toprakları da unutmayacağız. Hemşeri derneklerinin, temsil ettiği bölgenin gelenek ve göreneklerini yaşatmada çok önemli rolü var. Ayrıca bu tür dernekler temsil ettiği bölgenin gelenek ve göreneklerini yaşatmanın yanında bir de iyi günde kötü günde hemşerilerini bir araya getiriyor. Tıpkı bugün bir arada olduğumuz gibi. Sizinle iftar yapmaktan mutluluk duyuyorum. Tuttuğunuz oruçların, ettiğiniz duaların kabul olmasını diliyorum. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Her sabah şehit haberleriyle uyanıyoruz. Kahraman askerlerimiz için de dua etmeyi unutmayalım” dedi.

Share