Kitap Dostu Kent Yenimahalle

Okuma Sevdalıları Yenimahalle Kütüphanelerinde

Geleceğin teminatı gençleri kitaplarla buluşturmak; düşünen, fikir yürüten nesillerin büyümesine katkı sağlamak amacıyla kütüphanelere büyük önem veren Yenimahalle Belediyesi, ilçenin 9 ayrı noktasında 11 bin 848 aktif üyeye kütüphane hizmeti veriyor.

9 noktada kütüphane hizmeti

Ders çalışma ortamı arayan ve sınavlara hazırlanmak isteyen ilçe sakinleri ile okuma sevdalıları için Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri, Karşıyaka Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri, Ata, Başak Cengiz, Kaletepe, Turgut Özal Kültür Merkezi, Demetevler, Ragıp Tüzün Destek Eğitim Merkezleri ve Meydan AVM Yaşar Kemal Kütüphanesi olmak üzere 9 ayrı noktada bulunan Yenimahalle kütüphaneleri, hafta içi sabah 08.00 ve akşam 20.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor.

Geleceğin söz sahibi bireyleri Yenimahalle’den çıksın istiyoruz

Kütüphane açmaya devam edeceklerini söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Çocuklarımız ve gençlerimiz eğitim hayatı boyunca birçok sınavda ter döküyor. Sınavlara hazırlanmak isteyen, evinde yeterli çalışma ortamı bulamayan, huzurlu bir ortamda kitap okumak, araştırmak isteyen hemşerilerimize böyle bir ortam sunuyoruz. Gençlerin ve çocukların iyi üniversitelerde okumasını hedefliyor, geleceğin söz sahibi bireyleri Yenimahalle’den çıksın istiyoruz.” dedi.

Share