Kılıçdaroğlu Yenimahallelilerle İftar Yaptı

Yenimahalle Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca düzenlenen mahalle iftarlarının bir başka durağı, Yenimahalle’nin merkezi oldu.
Yenimahalle de Bereket Sofrası

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen iftara vatandaşlar akın etti. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın eşi Azize Yaşar’la birlikte ev sahipliği yaptığı iftarda dualar ve ilahiler eşliğinde Yenimahalleliler iftarlarını açtı.

3 bin kişiyi buluşturan iftar

Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisi’nde düzlenen iftara Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Milletvekilleri Necati Yılmaz, Murat Emir, Ali Haydar Hakverdi, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, belediye bürokratları, meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Yaklaşık 3 bin vatandaşın birlikte iftar yaptığı programda Kılıçdaroğlu ve Yaşar, vatandaşlarla tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Manevi duygular canlandı

İftar öncesi Fazlı Çoban seslendirdiği ilahilerle vatandaşları mest ederken, Kocatepe Camii İmamı İsmail Coşar da okuduğu kasideler ve Kur’an tilaveti okudu. Semazenler de gösterileriyle Yenimahallelilere Ramazan’ın coşkusunu yaşattı.
Ezanın okunmasıyla birlikte Kılıçdaroğlu ve Yaşar, dualar eşliğinde vatandaşlarla oruç açtı.

“Ramazan’ı emredildiği şekilde yaşayamıyoruz”

Her akşam Yenimahalle’nin farklı bir bölgesinde vatandaşlarla aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Yaşar, “Geleneksel hale getirdiğimiz mahalle iftarlarımızda sizlerle olmaktan onur duyuyorum. Son yıllarda Ramazan’ı bize emredildiği şekilde yaşayamıyoruz. Acısız, gözyaşı olmadan bir Ramazan geçiremez olduk. Her şehit haberi yüreklerimizi dağlıyor. Siyasetçilerin kin ve nefret söylemleri Ramazan’ın ruhuna yakışmıyor. Oysa Ramazan birlik, kardeşlik, paylaşım demek. Zenginle fakirin, güçlüyle güçsüzün aynı sofrayı paylaşması demek. Hoşgörülü olmak, insanı sevmek, insanlara faydalı olmak demek. Ramazanların layıkıyla idrak edilmesini yürekten temenni ederken, dualarınızın ve yaptığınız ibadetlerin Hak katında kabul görmesini diliyorum” diye konuştu.

İftarın ardından Karagöz ve Hacivat’la selfie çekinen Kılıçdaroğlu, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya giren vatandaşları da kırmadı.

Çocuklar da unutulmadı

İftar programı kapsamında çocuklar da unutulmadı. Karagöz ve Hacivat gösterisini kahkahalarla izleyen çocuklar, animasyon gösterileriyle de unutamayacakları bir Ramazan akşamı yaşadı.

Share