Kılıçdaroğlu, Batıkent’te İftar Yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından Batıkent Meydan AVM önünde kurulan iftar sofrasına konuk oldu.
Kılıçdaroğlu,“Bu Ülkede Hepimiz Huzur İçinde Yaşayalım”

Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı iftar programında, vatandaşlarla birlikte oruç açan Kılıçdaroğlu, Yenimahallelilerin sevgi seliyle karşılaştı.

Yenimahalle Belediyesi, mahalle iftarlarında binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturmaya devam ediyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın eşi Azize Yaşar ile birlikte ev sahipliği yaptığı iftar programı, bu kez Batıkent Meydan AVM önünde gerçekleşti. İftara, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Levent Gök, CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Yenimahalle, Çankaya İlçe Başkanları, İYİ Parti Yenimahalle İlçe Başkanı ve mahalle sakinleri katıldı.

Fazlı Çoban ve Esat Aydoğan’ın seslendirdiği ilahiler eşliğinde iftar saatini bekleyen vatandaşlar, Kur’an tilavetinin ardından okunan ezanla oruçlarını açtı.

Şanlı bayrağımızın altında, kardeşçe beraber yaşamak istiyoruz

İftarın ardından kısa bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Barışın, huzurun olması gereken bir aydayız. Şanlı bayrağımızın altında, bir arada beraber yaşamak istiyoruz. Hiç kimsenin burnu kanamasın istiyoruz. Ancak bugün yine yüreğimizi yakan bir olay oldu. 2 şehidimiz var. Kuzey Irak’ta süregelen operasyonda şehit düşen askerlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Biz isteriz ki bu ülkede hepimiz huzur içinde yaşayalım. Ramazan ayı diğer aylarda olduğu gibi kavga ayı olmasın. En büyük arzum da budur” diyerek Başkentlilerin Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutladı.

“Ramazan bize paylaşmayı hatırlatır”

Başkan Yaşar da “Ramazan güçlü güçsüz, zengin fakir ayrımı yapmaksızın her kesimden vatandaşın aynı sofralarda orucunu açtığı, paylaşmanın ve hoşgörünün bizlere hatırlatıldığı kutsal bir aydır. Ramazan ayının ruhunda paylaşım ve şükretme duygusu var. Yenimahalle Belediyesi olarak Ramazan ayı içerisinde ilçemizde birlik beraberlik ve hoşgörü ortamının devamlılığını sağlamak, insanlar arasında var olan komşuluk ilişkilerinin pekiştirilmesini amaçlayarak mahalle iftarları düzenliyoruz. Yenimahalle hemşericiliğin, arkadaşlığın, dostluğun ve komşuluk ilişkilerinin Ankara’da en kuvvetli olduğu ilçedir. Hangi siyasi görüş, mezhep ve sınıftan olursak olalım Yenimahalleli olma bilincini bu sofralar aracılığıyla yaşatmak istiyoruz. Kin ve nefretten uzak durmamız gereken Ramazan ayının İslam dünyasında yaşanan acıların son bulmasına vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yaklaşık 4 bin vatandaşın birlikte iftar yaptığı programda Kılıçdaroğlu ve Yaşar, vatandaşlarla tek tek ilgilenerek ayaküstü sohbet etti. Özellikle çocuklarla yakından alakadar olan Kılıçdaroğlu, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya giren vatandaşları da kırmadı.

Share