Kavurucu Sıcaklara Park Serinliği

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte kendilerini dışarıya atan vatandaşlar, doğayla iç içe, ferah ve temiz olan Yenimahalle Belediyesi’nin parklarında dinleniyor.
Yenimahalle’nin Parkları Dolup Taşıyor

Özenle dizayn edilmiş parkların çardaklarında, banklarında, çimlerinde oturan, kitap okuyan, arkadaşlarıyla sohbet eden ve piknik yapan Yenimahalleliler, bazı parklarda bulunan süs havuzları eşliğinde de keyifli anlar yaşıyor. Sıcak havadan bunalan sokak hayvanlarının ve kuşların da tercihi olan parklar, gecenin geç saatlerine kadar konuklarını ağırlıyor.

 

Çocuklar için eğlencenin adresi

 

Aynı zamanda spor aletlerinin ve koşu yollarının da bulunduğu parklar, spor kulüplerine gitme şansı bulamayan vatandaşların spor yapmasına da olanak sağlıyor.

7’den 70’e dolup taşan parklar, çocuklar için ise eğlencenin adresi oluyor. Çocuk parkında eğlenen minikler, güzel havanın tadını çıkartıyor.

“Parklar yorgunluğumuzu alıyor”

Yenimahalle’nin parklarından çok memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, “Yenimahalle Belediyesi’nin yapmış olduğu parklar sayesinde açık havada komşularımızla, arkadaşlarımızla bir araya gelip oturuyoruz. Çay içiyoruz, piknik yapıyoruz. Parklar çok temiz, her tarafının yeşillendirilmesi yorgunluğumuzu alıyor. Bu yüzden parklarda dinlenme imkanı buluyoruz. Çocuklarımız da parkları çok seviyor, burada oyun parkında vakit geçiriyorlar” dedi.

Share