Kasaplar Odası’ndan Başkan Yaşar’a Ziyaret

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Kasaplar Odası ve Türkiye Kasaplar, Besiciler ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ’ı makamında ağırladı.
Yenimahalle Kurbana Hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı hakkında sohbet eden ikili, kurban hizmetlerinin sağlıklı yürümesi için fikir alışverişinde bulundu.

Kontroller, bayramın sonuna kadar devam edecek

Kurbanlıkların hijyenik şartlarda kesilmesi gerektiğini belirten Yalçındağ, Yenimahalle Belediyesi ile ortak bir çalışma yaparak, Kurban Bayramı’nın sağlık bir şekilde geçirilmesini istedi.

Konu hakkında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı‘nın genelgesini sıkı bir şekilde uygulayacaklarını ve işin takipçisi olacaklarını belirten Yaşar, “Kurbanlıkların tüm sağlık kontrolleri, gebe olup olmadıkları veterinerlerimiz tarafından kontrol ediliyor. Belediyemizin Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından tahsis edilen araçla, kurbanlıkların taşındığı kamyonlar da dezenfekte ediliyor. Bu kontroller, bayramın son gününe kadar devam edecek. İnşallah dini vecibelere uygun bir şekilde Kurban Bayramı’nı geçireceğiz” dedi.

Vatandaşlar da duyarlı olmalı

Vatandaşları çevre temizliği konusunda duyarlı olmaya davet eden Yaşar, “Biz belediye olarak üstümüze düşen görevi her bayramda olduğu gibi fazlasıyla yapacağız. Ancak burada vatandaşlarımıza da iş düşüyor, onları da çevre temizliği konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Share