İş garantili Atölye Hazır, Kayıtlar Başlıyor

Yenimahalle Belediyesi ile Ankara Giyim Sanayicileri Derneği iş birliğinde 18-35 yaş arası vatandaşlara iş garantili konfeksiyon eğitimi verecek olan YENİMEK Tasarım ve Üretim Atölyesi hazırlıklarını tamamladı.
YENİMEK Tasarım ve Üretim Atölyesi Faaliyete Geçiyor

Yenimahalle Belediyesi’nin Şentepe’ye kazandırdığı Tepekule’de açılan atölyeye, eğitimde kullanılacak 12 sanayi tipi dikiş makinası, 2 overlok makinası, bir ütü makinası, kumaşlar, ipler ve konfeksiyon kursunda ihtiyaç duyulacak tüm malzemeler getirildi.

Hazırlıkları yerinde incelediler

Atölyeye giderek hazırlık çalışmalarını yerinde inceleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, kurs öğretmenleriyle birlikte makinaları test etti.

Projenin kursa yazılan vatandaşlar için iş kapısı açacağını söyleyen Başkan Yaşar, aynı zamanda tekstil sektörünün ara eleman ihtiyacını da gidereceklerini belirtti.

“Ne kadar insana iş kapısı açabilirsek o kadar mutlu oluruz”

İstihdam yaratmanın önemine işaret eden Yaşar, “Kayıtlarımız 7 Ağustos – 8 Eylül kayıt tarihleri arasında başlayacak. Kayıt olmak isteyen yurttaşlarımız Tepekule kurs merkezimize başvurabilirler. 16 noktada 15 bin kursiyere eğitim veriyoruz. Ankara Giyim Sanayicileri Derneği ile yaptığımız protokol ile kurs alacak vatandaşlarımızın işi hazır olacak. Hazır giyim sektörünün ara eleman ihtiyacı olduğunu da biliyoruz. Bu kurslarda başarılı olan kişiler o açığı bir nebze olsun kapatacaktır. Belediye olarak biz her türlü desteği vereceğiz. Ne kadar insana iş kapısı açabilirsek o kadar mutlu oluruz” dedi.

Kursiyerlerin ürettiği kıyafetler ihtiyaç sahiplerine gidecek

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Canip Karakuş da Türkiye’nin üretime ihtiyacı olduğunu söyledi ve genç nüfusun üretime katılması, iş sahibi olması için çeşitli projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Karakuş, “Kurs için gerekli malzemeleri ve makinaları getirdik. Belediyemiz de yer ve öğretmen temin etti. Bizler gençlerimize balık vermeyeceğiz, balık tutmayı öğreteceğiz. Bu eğitimle hem istihdam yaratacağız hem de sektörümüzün eleman ihtiyacını karşılayacağız. Aynı zamanda kursiyerlerimizin ürettiği kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine göndereceğiz. Her açıdan çok anlamlı bir iş olduğunu düşünüyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Share