İnşaatlara Fethi Yaşar Denetimi

Göreve başladığı günden bu yana Yenimahalle’yi adeta yeniden inşa eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yapımı devam eden projeleri yakından takip ediyor.
Yaşar, Şantiye Şantiye Geziyor

Rutin olarak inşaat alanlarını gezen Yaşar, projeleri en ince detaylarına kadar inceliyor.

Yenimahalle’yi Türkiye’de marka ilçe haline getiren Yaşar, yaptığı birbirinden marka projelerle fark yaratıyor. Bugüne kadar hayata geçirilen parklar, yüzme havuzları, spor kompleksleri, anaokullarıyla halkın ihtiyaçlarına cevap veren Yenimahalle Belediyesi, her mahallenin acil ihtiyacı olan projeleri hızlı bir şekilde tamamlıyor.İlçe genelinde yapılan her projeyi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise bizzat kendi takip ediyor.

Her hafta şantiye ziyareti

Projelerin hepsini rutin aralıklarla denetleyen Yaşar, inşaatlarda çalışan personelden bilgi alırken, mahalle halkınında projeler hakkındaki görüşlerini almayı ihmal etmiyor. Projelerde herhangi bir aksama gördüğünde anında müdahale eden Yaşar ve Yenimahalle Belediyesi ekipleri sorunu yerinde ve zamanında çözüyor.Projelerin en ufak detayına kadar mercek altına alan Yaşar, seramikten, musluğa kadar kullanılan malzemeleri bile yakından inceliyor. Kış aylarının gelmesiyle inşaatlarda çalışmanın zor olduğunu ifade eden Yaşar, “Kış aylarında inşaatlarda yavaşlamalar oluyor. Biz bu yavaşlamalardan mümkün olduğunca az etkilenmek için programlar yapıyoruz. Hem inşaatların kalitesini bozmuyoruz hem de projelerin zamanında bitmesi için çalışıyoruz” diye konuştu.

Yenimahalle’ye değer katan projeler

2016 yılında Yenimahalle’ye birbirinden önemli projeler kazandıran Yenimahalle Belediyesi, 2017 yılında da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Aynı zamanda halkın düşünceleri ve istekleri doğrultusunda projelerine yön veren belediye, İlkyerleşim, Yeni Batı ve Kardelen Mahallelerine sağlık ocağı yapıyor. Bir yandan da Mesa Pazar Yeri’nin üstünün kapatılması çalışmalarında sona gelen belediye, Ergazi ve Demetevler mahallerine dev anaokulu ve gençlik merkezi inşaatlarının yapım çalışmalarına da hızlı bir şekilde devam ediyor. Yenimahalle’nin prestij projesi olan Karşıyaka Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri’nin inşaatında da ise sona doğru adım adım gelinirken, Pamuklar Pazar Yeri ve sağlık ocağı inşaatı hizmete açılmak için gün sayıyor.

Yenimahalle’nin hızla gelişen bölgesi Şentepe’de de projelere imza atan Yenimahalle Belediyesi, Barıştepe Yüzme Havuzu’nun inşa çalışmalarına ise kış ayları olmasına rağmen geciktirmeden başladı.Yenimahalle’nin değil tüm Ankara’nın ihtiyacı olan kapalı spor salonu için kolları sıvayan Başkan Yaşar, Yunus Emre Mahallesi’nde dev kapalı spor salonu inşaatının startını verdi.

“Yenimahalle’yi seviyorum”

Ayrıca Yenimahalle’nin en büyük sorunu olan Hükümet Konağı sorununa da çözüm üreten Yaşar, çalmadık kapı bırakmayarak bu projenin de bu yıl içinde başlaması için çalışmalarını tamamladı. Yenimahalle’nin kalbinde bambaşka bir yeri olduğunu ifade eden Yaşar, “Yenimahalle’de göreve geldiğimiz günden beri birçok projeyi hayata geçirdik. Yenimahalle artık tüm Türkiye’de bilinen bir ilçe haline geldi” dedi. Projelerin hepsini mümkün olduğunca yerinde denetlediğini ifade eden Yaşar, “Biz devletin parasını halk için kullanıyoruz. Halkın parası boşa gitmesin diye yaptığımız her işi yerinde denetliyorum. Projelerin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Share