İlik Nakli Olan Hastalara Yenimahalle’den Müjde

Yenimahalle Belediyesi’nin tedavi amacıyla şehir dışından Ankara’ya gelen kanser hastaları ve aileleri için Onkoloji Hastanesi yakınında hizmete sunduğu Zübeyde Hanım Konukevi,
Zübeyde Hanım’a 10 Özel Oda

bugüne kadar 30 binden fazla hastaya kucak açtı. 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veren konukevine yakında 10 oda daha eklenecek. Bu odalar, ilik nakli olan hastalar için özel olarak hazırlanacak. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Şifa bulmak için Türkiye’nin dört bir yanından, hatta komşu ülkelerden gelen insanları hiçbir ücret almadan burada ağırlıyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız hizmetlerin arasında beni en çok mutlu eden yer burası oldu” dedi.

Müjdeyi ziyareti sırasında verdi

2014 yılında hizmete giren Zübeyde Hanım Konukevi’ni ziyaret eden Yaşar, hastalar ve yakınlarıyla yakından ilgilenerek onlara moral verdi. Yenimahalle Belediyesi’nin konukevinde kalanlara her türlü desteği vermeye hazır olduğunu kaydeden Yaşar, ziyareti sırasında bir de müjde verdi. Konukevinin 44 odasıyla hizmet verdiğini belirten Yaşar, “Konukevimizin 4’üncü katına 10 oda daha ilave edeceğiz. Bu odalar sadece ilik nakli olmuş hastalara özel olacak. Onların rahatı ve konforu için dizayn edilecek” ifadelerini kullandı.

“Ankara’da sıcak bir yuvamız var”

Hastalar ve hasta yakınları da kendilerine böyle bir hizmet sunduğu için Yaşar’a teşekkür etti. Hastalar, “Maddi imkanlarımız el vermediği için parklarda yatıyorduk. Ama şimdi başımızı sokacağımız sıcacık bir yuvamız var. Günde 3 öğün yemeğimiz veriliyor. Odalarımız rahat ve temiz. Allah sizden razı olsun” diye konuştu.

Share