İABB 54. Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin 54. Olağan Meclis Toplantısı üye belediye başkanları ve meclis üyelerinin katılımlarıyla Antalya’da gerçekleşti.
İABB 54. Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İABB tanıtımı ile başlayan toplantıda, Gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısının açılışını yapan İABB Başkanı Fethi Yaşar; birliğin çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi vererek bundan sonraki çalışma vizyonunu ortaya koydu.

37’den 93’e

İABB başkanlığı görevine başladığında birliğin 37 üyesi olduğunu belirten Yaşar, şu an da 93 üyeye ulaştıklarını, bunun da yaptıkları çalışmaların bir neticesi olduğunu söyledi. Konuşmasını sürdüren Yaşar, “İABB olarak üye belediyelerimizin daha kaliteli hizmet üretmelerine katkıda bulunuyor; heyetleri belirli aralıklarla yurt içinde ve yurt dışında eğitim toplantılarına götürüyor, teknik inceleme gezileri düzenliyoruz. Aynı şekilde mevzuatlarla alakalı üye belediyelerimizin personellerine eğitim seminerleri düzenliyoruz” dedi.

Meclisten Faaliyetlere “Oybirliğiyle” Kabul

İABB 2016 yılı faaliyetleri görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi. İABB’ye yeni üye olmak isteyen belediyelerin üyelik talepleri görüşülerek karara bağlandı. Birlik ana tüzüğünün 14. Maddesi gereğince encümen üyelik seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda, encümen Afyon Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Aksaray Taşpınar Belediye Başkanı Cihan Yüksel, Çorum Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş ve Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’tan oluştu.

Nisan Ayı Encümen Toplantısı Yapıldı

54. Olağan Meclis Toplantısı’nın ardından seçilen encümenlerin katılımıyla Nisan ayı encümen toplantısı gerçekleştirilerek, üye belediyelerden gelen talepler değerlendirilerek karara bağlandı.

Share