Hurdacılar, Yaralarını Sarıyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 3 Ağustos’ta Hurdacılar Sitesi’nde çıkan yangının ardından olayın yaşandığı iş yerini ziyaret etti ve incelemelerde bulundu.
Başkan Yaşar, Yangının Yaşandığı İşyerinde

Alanı iş yeri sahibi, Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya ve S.S Ankara Umum Hurdacılar Sitesi esnafı ile inceleyen Yaşar, iş yeri sahibine geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Elimizden geldiğince yanındayız” dedi.

İş yeri sahiplerine uyarılarda bulundu

Daha sonra Ankara Umum Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Kooperatifi’nde hurdacılar esnafı ile bir araya gelen Yaşar, burada da iş yeri sahiplerine uyarılarda bulunarak tedbir alınması gerektiğini vurguladı.

Yangının olduğu gün olay yerine gelerek ekiplerini seferber ettiğini de belirten Yaşar, çıkan yangınla büyük bir tehlike atlatıldığına dikkat çekti.

Ekiplerimiz seferber oldu

Başkan Yaşar, “Yangının olduğu gün ben direk olay yerine geldim. Üstümüze düşen görev neyse onu fazlasıyla yaptık. Ekibimiz yangının söndürülmesi için seferber oldu. Yangın site yönetiminin de, esnafın da, idarenin de acilen gerekli önlemleri alması gerektiğini bir kez daha gösterdi. Herkesin yasalara uygun bir şekilde çalışma yapması, kurallara uyması öncelikle esnafın menfaatinedir. Çünkü bölgede kağıt, plastik gibi yanıcı maddeler birikiyor. İlk başta bu işi yapan sizler bunun için tedbir almalısınız. Çünkü can ve mal kaybı nedeniyle en çok zarar görebilecek olan yine sizlersiniz. Esnafımız ve site yönetimi gerekli tedbirleri almalıdır” dedi.

Share