Hurdacılar Sitesi’nde Çevre Kirliliğine Son

Yenimahalle Belediyesi, sanayi sitelerinde yapılan kaldırım ihlali, çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için çalışma başlattı.
Hurdacılar Sitesi’nde Çevre Düzenlemesi

S.S. Ankara Umum Hurdacılar Sitesi’nde çalışmalara başlayan belediye ekipleri, site genelinde ana cadde ve sokaklarda alan işgali, çevre temizliği ve kaçak yapılaşma konusunda düzenlemeler yapıyor.

Esnaf önce uyarılıyor

Düzenlemeler çerçevesinde ortak kullanım yeri olan kaldırım, sokak ve yeşil alanlara yapılarını ve mallarını koyan işletme sahipleri önce uyarılıyor. Belediye ekipleri, uyarıları dikkate almayan esnafın ise işgal edecek şekilde yerleştirilmiş olan malzemelerini kaldırıyor.

“Sitenin çevresi güzelleşecek”

Hurdacılar Sitesi’nde yaşanan alan işgalleri sonucunda görüntü ve çevre kirliliğinin büyük sıkıntı yarattığını dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,  “Hurda ve malzemeleri sokakları, ana caddeyi işgal edecek şekilde bırakan işletme sahiplerine yönelik geniş çaplı bir çalışma başlattık. Özellikle Hurdacılar Sitesi’nin büyük oranda görüntü kirliliği var. Yapılan geniş çaplı çalışma sonrasında sitenin çevresi güzelleşecek. İnsanlar hijyenik ortamlar da çalışacak. Çevre kirliliği olmayacak. Amacımız hem doğayı hem de insanı korumak” dedi.

Share