HalkKart 66 bin 500 Vatandaşa Ulaştı

Yenimahalle Belediyesi’nin tarihi projesi HalkKart Yenimahalle’de hızla yayılmaya devam ediyor.
HalkKart Hızla Yayılmaya Devam Ediyor

Toplamda 66 bin 500 vatandaşa ulaşan kart ile vatandaşlar, akaryakıttan giyime, marketten hastaneye, restorandan düğün salonuna, otelden kuaföre kadar 550 firmadan indirimli alışveriş yapabiliyor.

Evlenecek çiftlere HalkKart jesti

Eklenen yeni firmaları sürekli güncelleyerek Yenimahalle Belediyesi web sitesinden duyuran belediye, aynı zamanda kart dağıtımı sırasında vatandaşlara indirimli alışveriş yapabilecekleri firmaların bulunduğu bir de broşür dağıtıyor.

Yapılan indirimlerde düğün salonlarında yapılan yüzde 20’ye varan indirim, eğitim kurumlarında yapılan yüzde 30’a varan indirim, altın ve pırlanta da ise yüzde 57’ye varan indirim dikkat çekiyor.

Ekonomiye can

Amaçlarının Yenimahalle halkının ekonomisine katkıda bulunmak ve esnafa yarar sağlamak olduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bu proje hem tüketicinin ve hem de satıcının yararına. Sokakta en çok gezen belediye başkanlarından biri olarak, halkın da esnafın da içinde bulunduğu koşulları iyi gözlemlediğime inanıyorum. Halk mutsuz, endişeli, esnaf arkadaşlarım ise satış yapamamaktan şikayetçi. Bu soruna bir nebze olsun el koymak istedim. Bizim amacımız Yenimahalle’de hizmet eden kurumlarla vatandaşlar arasında ekonomik bir döngü yaratmak ve Yenimahalle’nin ekonomisinin canlandırmaktı ancak diğer ilçelerimizde faaliyet gösteren kurumlardan da vatandaşlarımıza indirim sağlamak için talepler oldu. Bu yüzden Yenimahalle dışındaki ilçelerimizde bulunan birçok kurumla da anlaştık. Bizim belediye olarak hiçbir beklentimiz yok sadece Yenimahalle’nin kazanması için uğraş veriyoruz” dedi.

HalkKart nasıl kullanılıyor?

Kart, anlaşma yapılan işyerlerinin bilgisayar sistemlerinde tanımlı olduğu için kart sahibinin mal ve hizmet alımını gerçekleştirip ödeme için kasaya geldiğinde kartını okutması yeterli oluyor. Bu sayede okunan kart sistem tarafından algılanarak, karta belirlenen oranda indirim gerçekleştiriliyor.

Share