Bu Hafta Sonu Yenimahalle’de Festival Var

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediye Başkanlığı görevindeki 8’inci yılını bu hafta sonu gerçekleşecek (18-19 Mart) bir festivalle kutlayacak.
Kılıçdaroğlu, 8’inci Yıl Coşkusuna Ortak Oluyor

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nin ev sahipliğinde dolu dolu etkinliklerin yer alacağı festivalde, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Yenimahalle Belediyesi’nin ilçede yaşayan tüm yurttaşların hayatını kolaylaştıracak olan tarihi projesi Halk Kart’ın tanıtımı da gerçekleşecek. Yenimahalle tarihinin en görkemli organizasyonlarından biri olacak 8’inci Yıl Festivali’ne tüm Yenimahalle halkını davet eden Fethi Yaşar, “Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’yi 8 yıldır cumhuriyetin değerlerine sahip çıkarak tüm vatandaşlarımızla birlikte yönettik. İlçemizi Ankara’nın en güzel, en, yeşil, insanların yaşamaktan en mutlu olduğu ilçe haline getirdik. Bu günlere gelmemizde tüm Yenimahallelilerin emeği var. Bu gurur hepimizin” dedi.

Etkinliklerde yok yok

Festivalin startı 18 Mart Cumartesi (Bugün) saat 10.00’da verilecek. YENİMEK hocalarının çini sanatı, taş bebek yapımı gösterileriyle başlayacak program, Erhan Demir’in ritim gösterisiyle devam edecek. Ayrıca Savaş Yakupoğlu ve Koray Özer kemençe ve gitar performanslarıyla müzik ziyafeti sunacak. Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü ve Yüzme Havuzları ise Zumba gösterileriyle festival programına renk katacak.

Halkın projesi HalkKart

Festival coşkusu saat 12.30 itibariyle zirveye çıkacak. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Yenimahalle Belediyesi’nin halkın cebini düşünen tarihi projesi HalkKart’ın lansmanı gerçekleşecek.Yenimahalle sınırları içinde ciddi bir ekonomik hareket başlatan Yenimahalle Belediyesi, Halk Kart ile hem vatandaşın indirimli olarak alışveriş yapmasını hem de Yenimahalle esnafının para kazanmasını sağlayacak. Proje kapsamında şimdiye kadar toplamda 510 firma ile anlaşan belediye, 50 bin aileye ulaştı.

Nazım’da zaman duruverecek

Gün boyunca YENİMEK hocalarının cam üfleme sanatı, ebru sanatı, kokulu taş yapımı ve tekniği gösterilerinin gerçekleşeceği etkinliklerde, Aysel Yakupoğlu ve Evren Çelik de ayrı ayrı mini konser verecek.

18 Mart Cumartesi günü programların kapanışı Pınar Ayhan’ın eşsiz sunumuyla gerçekleşecek “Orada Duruverseydi Zaman” adlı müzikli anlatıyla son bulacak. Programda Çanakkale Zaferi, Karadeniz Vapuru, Köy Enstitüleri, Türkiye’nin ilk operası olan Özsoy Operası olmak üzere 4 ana konu işlenecek. Bilinen hikayelerin bilinmeyen yönlerine ışık tutacak programda, yaşanmış hikayeler belgeleriyle gün yüzüne çıkacak ve Yenimahalleliler, tarihi bir yolculuk yapacak.

Oyuncu Anne mutlu çocuk yetiştirmenin sırlarını anlatacak

Yenimahalle’de 8’inci yıl coşkusu 19 Mart Pazar günü de sürprizlerle dolu etkinliklerle devam edecek. Sabah saat 10.00’da başlayacak ve saat 19.00’a kadar devam edecek programlar, Yenimahallelirlerin hafta sonuna renk katacak.

Saat 10.00’da Nasrettin Hoca ve Eşeği Sürmeli, Yenimahalle’nin minik tiyatroseverleri için sahnede olacak.

Saat 14.00’de Oyuncu Anne olarak tanınan Şermin Çarkacı, “Mutlu Çocuklar, Mutlu Aileler” konulu semineriyle Yenimahalleli ebeveynleri bilgilendirecek.

Etkinlikler gün boyu YENİMEK hocalarının çini, filografi, kokulu taş yapımı, cam boncuk, ebru, sabun ve mum yapımı, kaligrafi ve güzel yazı sanatı gösterileriyle devam edecek. Ayrıca Yılmaz Şirin ney performansıyla, Ersin Perçin ise Şelpe gösterisiyle kulakların pasını silecek.

Nazım’da Çanakkale Türküleri söylenecek

Etkinlikler saat 17.30’da Coşkun Koyuncu’nun seslendireceği Çanakkale Türküleri programıyla devam edecek. Ardından Tanju Topal ve Yusuf Aydın “Tulumla Türküler” adlı programla kulakların pasını silecek. HAMOY Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nun “Gençliğin Türküsü Çanakkale Ruhu” adlı programıyla festival son bulacak. 18 Mart Çanakkale şehitlerinin anılacağı program, Yenimahallelilere unutamayacakları bir akşam yaşatacak.

Share