Gümüşhanelilerden Yaşar’a Ziyaret

Musalla Vadisi ve Civar Köyleri Derneği Başkanı Emre Aydın, beraberindeki dernek yöneticileri ile Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Yaşar: “Gümüşhane İnsanı Dost Canlısıdır”
Gümüşhane’yi kendi memleketi gibi gördüğünü ifade eden Yaşar, “1966’dan beri Gümüşhane insanını tanırım. Gümüşhaneli çok dostum var. Gümüşhaneliler çok vatansever ve dost canlısı insanlardır” dedi.

“Eskiden siyasetin de bir tadı vardı”

Başkan Yaşar, Gümüşhanelilere ziyaretleri için teşekkür ederek Gümüşhaneli dostlarıyla yaşadığı anıları konuklarıyla paylaştı. Her görüşten Gümüşhaneli ahbabı olduğunu söyleyen Yaşar, “Eskiden farklı siyasi görüşlerden de olsak ortak noktada buluşur, konuşurduk, siyasetin de bir tadı vardı” diye konuştu.

Vadinin sorunları konuşuldu

Ocak ayında yapılan genel kurulla Musalla Vadisi ve Civar Köyleri Derneği başkanlığına seçilen Yenimahalle Belediyesi Meclis Üyesi Emre Aydın, dernek yönetimini Yaşar’a tanıtarak çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ziyarette Musalla Vadisi’nin sorunları hakkında da Yaşar’a bilgiler veren Aydın, 10 köyün Torul’dan ayrılıp merkeze bağlanmak istediğini söyleyerek “Yapılan referandum sonucunda köylülerin yüzde 95,6’sı Torul’dan ayrılma isteğini bildirdi. Buna rağmen bir gelişme yaşanmadı. 25 yıldır köyümüzün yolu yapılamadı. Ayrıca vadimizdeki dereye 5 ayrı HES projesi yapılmak istendi. Ancak suyun debisi bu projeler için yetersizdi. Bu 5 projeden 2’si iptal edildi ancak diğer 3 proje için mücadelemiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda Aydın, Yaşar’a kehribar taşından yapılmış bir tesbih hediye etti.

Share