Gümüşhaneliler Yenimahalle’de Buluştu

Yenimahalle Belediyesi, (GİAD) Gümüşhaneli İşadamları ve Girişimcileri Derneği’nin 10.yıl kutlamalarına ev sahipliği yaptı.
Gümüşhaneli İşadamları 10. Yılını Nazım’da Kutladı

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen kutlama programına; GİAD Başkanı Erdal Kurt’un yanı sıra İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras, Gümüşhane eski Milletvekilleri Temel Yılmaz, Mustafa Canlı, Ankara Eski Milletvekili Sami Mallı, Gümüşhane Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay, GÜDEF Başkanı Hamdi Arslan, Esnaf Odası Başkanı Beyler Kara, STK Yöneticileri ve Başkent’te yaşayan Gümüşhaneliler katıldı.

GİAD’ın arzusu güç birliğidir

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a destekleri için teşekkür ederek Gümüşhaneli hemşerilerine seslenen GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Kurt Ankara’da 2008 yılında 21 kişilik bir ekiple faaliyetlerine başlayan GİAD’ın oluşumunu “Bizimkisi bir aşk hikayesi gibi romantik, ilkelerinde gerçekçi, faaliyetlerinde etkili ve arzusu güç birliği olan bir yapıdır” sözleriyle tanımladı.

Nazım’da Karadeniz ezgileri horonla taçlandı

Konuşmaların ardından Gümüşhaneli sanatçı Hasan Murat Bayrak birbirinden güzel Karadeniz ezgileriyle konukları coşturdu. Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun horon gösterileri eşliğinde türkülerin söylendiği gecede, Gümüşhaneliler de gece boyunca horon tepti.

Share