GÜMDER, Kuruluşunun 25’inci Yılını Kutladı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Gümüşhacıköy İlçesi Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin 25’inci kuruluş yıldönümü kutlamasına katıldı.
Başkan Yaşar’dan Hemşeri Derneklerine Tam Destek

Yenimahalle Beledisi Gelincik Salonu’nda düzenlenen gecede hemşeri derneklerinin önemine değinen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Hemşeri derneklerini kurmak kolay, yaşatmak o kadar zordur. 2009 yılından beri hemşeri derneklerine elimizden gelen tüm desteği veriyoruz. Doğduğu topraklara ve doyduğu kente sahip çıkan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş medeniyete inanan bütün derneklere ve STK’lara tam destek veriyoruz. Vatandaşlarımız doğduğu şehrin gelenek ve göreneklerini Başkent’te yaşatmaya devam etsin istiyoruz. Hemşeri derneklerine vatandaşın birlik ve beraberliğini sağlaması, sıkıntılı bir dönem yaşayan ülkemizin barış ve huzurunu koruması konusunda büyük görevler düşüyor. İnsanlar bu dernekler aracılığı ile acı günde tatlı günde bir arada oluyor, birlikte mücadele ederek sıkıntılarına çözüm buluyor. Ekonomik ve sosyal olarak birçok sıkıntıyla mücadele ettiğimiz bu dönemde hemşeri derneklerinin önemi daha fazla ortaya çıkıyor” dedi.

Ela bebeğe destek gecesi

Dernek faaliyetleri hakkında konuklara bilgi veren GÜMDER Başkanı İsmail Durna da “Derneğimiz sosyal yardım projelerine de tam destek veriyor. Bu gecenin gelirleri de SMA Tip 1 hastası Ela Bebeğe aktarılacak” dedi.

Share