Goalball Türkiye Şampiyonu Yenimahalle

Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından 8-12 Aralık tarihleri arasında Manavgat’ta düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 51 puan alarak 1.Lig şampiyonu oldu.
Yenimahalle’nin Görme Engelli Sporcuları Kupayı Kaldırdı

Mehmet Akif Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 1. ve 2. Lig ikinci devre müsabakalarında 10 takımla mücadele eden ve final maçında Goalball Spor Kulübü’nü 15-13 yenen Yenimahalle ekibi Şampiyonluk kupasını kaldırmayı başardı.

Gol Kralı da Yenimahalle’den

Müsabakalar boyunca toplam 221 gol atan Yenimahalle ekibinin 170 golüne imza atan Ekrem Gündoğdu şampiyonanın en çok gol atan sporcusu oldu.

Yenimahalle’nin kupa coşkusu

Final maçını Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan ile birlikte izleyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 1. Ligi birinci bitiren Yenimahalle Spor Kulübü’ne şampiyonluk kupasını verirken, sporculara madalyalarını taktı.

1. ve 2. Lig müsabaka sonuçlarına göre; 1. Ligde Yenimahalle Belediyespor birinci olurken Goalball Spor Kulübü ikinci, Boğaziçi Engelliler Spor Kulübü ise üçüncü oldu. 2. Ligde ise Bursa Nilüfer birinci, Manisa Spil ikinci, Kahramanmaraş Gençlik Gücü ise üçüncü oldu. Bu üç takım gelecek yıl 1. Ligde mücadele etmeye de hak kazandı.

Share