Geleceğin Doktorları Nazım’da Kep Attı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 33’üncü Dönem Mezuniyet Töreni”ne ev sahipliği yaptı.
Yaşar, Gazililerin Mezuniyet Heyecanına Ortak Oldu

Yaşar’ın yanı sıra mezun öğrencilerin diploma heyecanına Gazi üniversitesi Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Öğretim Üyeleri ve aileleri de ortak oldu.

Yaşar’dan mezuniyet törenine TUBİL jesti

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Yaşar diplomalarını almak üzere sahneye çıkan mezun öğrencilere jest yaptı ve Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun folklor gösterisini öğrencilerin ve ailelerin beğenisine sundu.

Coşkuyla gösteriyi izleyen aileler, alkışlarla dansçılara eşlik etti. Daha sonra Gazi Genç Müzik Grubu törende sahne aldı. Birbirinden güzel parçaları seslendiren grup büyük beğeni topladı.

Hekime Şiddete Son!

Gösterilerin ardından okulu dereceyle bitiren doktorlar “Hekime Şiddete Son” pankartıyla sahneye çıktı. Doktorlar ailelerin alkışları eşliğinde “Hekime Şiddete Son” sloganı atarak, bazı hasta yakınlarının hekimlere karşı uyguladığı şiddeti protesto etti.

Törende konuşma yapan Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nizami Aktürk ise konuşmasına Başkan Yaşar’a teşekkür ederek başladı.

Aktürk, “Öncelikle Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere hem ev sahipliği yapıyorlar hem de folklor ekibiyle bizleri şenlendiriyorlar” dedi.

“Bu salonu tek kuruş almadan bize tahsis etti”

Bir teşekkür konuşması da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sadık Demirsoy’dan geldi. TUBİL ekibine çiçek ve teşekkür plaketi takdim eden Demirsoy, “Bu törenin düzenlenmesinde bizlere yardımcı olan Fethi Yaşar’a çok teşekkür ediyorum. Bu töreni nerde yapabiliriz diye öğrencilerimizle bir fikir alışverişi yaptık. Bir yerde karar kıldık ve orası bize 88 bin fiyat çıkardı. Bu tabi ki çoktu. Fakat Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bu salonu tek kuruş almadan bize tahsis etti. Onun sayesinde paramız fakültemize kaldı” diye konuştu.

“Anne ve babalar bu tablo sizin eseriniz”

Tören sonunda geleceğin başarılı doktorlarına plaket ve diplomaları verildi. Mutlulukla kep atan öğrencileri tebrik eden Yaşar, “Anne ve babalar bu tablo sizin eseriniz. Bin bir güçlükle büyüttüğünüz çocuklarınız bugün mezun oldu. Ülkemizin böyle aydınlık gençlere ihtiyacı var. Sizleri ve çocuklarımızı tebrik ediyorum. Evlatlarımıza Gazi Üniversitesi bizim bölgemizde. Bölge okullarımıza bizim sorumluluğumuz altın değil demiyoruz, elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Bugün olduğu gibi her zaman yanınızdayım” dedi.

Share