Gazi Semt Şube Şefliği – Muhtarlık İşleri Müdürlüğü -YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Semt Şube Şefliğimiz bünyesinde; yaşlı dayanışma merkezimiz bulunmakta olup, yaklaşık 150 kişinin üzerinde kayıtlı üyelerimize hizmet verilmektedir. Yaşlılarımıza kütüphane hizmeti başta olmak üzere, bir çok kültürel ve sosyal faaliyetler sağlanarak, onların rahat ve huzurlu bir gün geçirmeleri için imkanlarımız doğrultusun da her türlü yardım yapılmaktadır. Yine Yaşlı Dayanışma Merkezimiz; üyelerimizin talep ve istekleri doğrultusunda günü birlik geziler, piknik vb. faaliyetler düzenleyerek onlara geride kalan bu kısa ömürlerin de hoşça vakit geçirmeleri sağlamaktadır.

Yine koordinatörlümüz bünyesinde, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz meslek edindirme ve hobi kurslarımız devam etmektedir. Mevcut olan hobi kurslarımız arasında Resim ve yağlı boya, Ahşap Boyama ve Tel Kırma’ dan oluşmaktadır. Göz nuru ve el emeği ile yapılan bu sanat eserleri sezon sonun da sergilenerek halkımıza sunulmaktadır. Ayrıca kursiyer olarak katılan bu öğrencilerimiz, kurs bitimi sonunda hem sertifika sahibi hem de meslek sahibi olarak aile bütçelerine de katkı sağlamaktadırlar.

         Yine semt şube şefliğimiz bünyesinde, Mali Hizmetler Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz, bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın, Emlak vergisi olan bina, arsa, arazi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, imar cezaları, zabıta para cezaları vb. vergilerin tahsilatı yapılmakta olup, yeni alınan ev, arsa, arazi ve işyeri gibi konularda beyanları alınarak tahakkuk işlemleri yapılmaktadır.

Share