Eskimiş Tekstil Ürünleri Çöpe Değil Kumbaraya

Yenimahalle Belediyesi çevreye duyarlı projelerine bir yenisini daha ekledi. Belediye ekipleri ilçe genelinde tüm mahallelere toplamda 250 adet giysi ve ayakkabı kumbarası yerleştirdi.
Eskimiş Tekstil Ürünleri Çöpe Değil Kumbaraya

Sıfır Atık konusunda geri dönüşüm çalışmalarını başarıyla sürdüren belediye, tekstil atıklarının da geri dönüşüme kazandırılması için kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbaralarını ilçenin farklı noktalarına konumlandırdı.

Tekstil malzemesi olarak geri dönüşecek

Vatandaşların eskimiş olan giysi, ayakkabı, tekstil, havlu, battaniye ve çarşaf gibi eşyaları koydukları kumbaralarda birikerek, düzenli olarak toplanacak ve geri dönüşüme kazandırılacak.

Bu sayede Yenimahalle Belediyesi, çevre ve doğanın korunması, gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak adına, daha önce imha edilen ya da atılarak doğaya zarar veren giysileri, tekstil malzemesi olarak geri dönüştürecek.

“Geri dönüşüm konusunda duyarlı olalım”

Geri dönüşüm konusunda vatandaşları duyarlı olmaya davet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yaşadığımız bu kürede kaynaklarımız sonsuz değil. Bu nedenle dünyayı daha yaşanır bir yer kılabilmek ve çocuklarımıza yaşanılabilir bir dünya bırakabilmek için herkesin üzerine düşen görevler var. Tüm vatandaşlarımızdan bu konuya duyarlı olmalarını istiyorum” dedi.

Share