Edremit’ten Yenimahalle’ye Derman Ödülü

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Edremit Kitap Fuarı, “Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” ve “Sabahattin Ali 114 Yaşında” sloganıyla 200’e yakın yazar, şair, gazeteci, belediye başkanı ve milletvekiliyle 60’a yakın yayınevini ağırladı.
“Derman Market” Ödüle Layık Görüldü

Fuarın son gününde İkinci Yüzyıl Yerel Yönetim Ödülleri kapsamında Yenimahalle Belediyesi de ödüle layık görüldü.

Sosyal bir proje olan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım amacı taşıyan Derman Market ile ödüle layık görülen Yenimahalle Belediyesi adına ödülü Başkan Fethi Yaşar aldı. 9 ayda 10 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa derman olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Yaşar, “Belediye başkanlığının en güzel yanı yardımsever insanların güvenini kazanmış olmak ve ihtiyaç sahibi olan bir ailenin mutluluğuna tanık olabilmektir. Temizlik, altyapı gibi temel görevlerimizin yanı sıra ilçemde hiçbir çocuğun aç olmadığını bilmenin huzuruna paha biçilemez” dedi.

Alan el veren eli görmüyor

Marketin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığını anlatan Başkan Yaşar, “Bu hizmetle ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Firmaların bağışları, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Alan el veren eli görmüyor. Yardımların bu şekilde yapılması taraftarıyım. İnsanları rencide ederek, reklam yapılarak yapılan yardım yardım değildir. Yardımda amaç kendini göstermek değil, bir yaraya derman olmaktır.
Herkes görsün, bilsin diye yapılan yardım, iyilik olmaktan çıkar. Buna dikkat edilmelidir” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da örnek projeleri nedeniyle Başkanı Yaşar’ı tebrik etti.

4. Edremit Kitap Fuarı,”İkinci Yüzyıl Yerel Yönetim Ödül ve Kapanış Töreni’nde Ataol Behramoğlu, Haluk Çetin, Erkan Baş, Fidan Âtaselim, Sevda Karaca’nın katılımlarıyla edebiyat, şiir, kitap ve Türkiye konuşuldu.TörenGece Yolcuları’nın konseriyle sona erdi.

Share