Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Müdür Rıza HUYLU
Görev ve Sorumluluk Garaj Amirliği: Belediyemizin hizmet alanının çok geniş olması nedeniyle büro dışında kalan işler için Müdürlüğümüze bağlı garaj amirliğinde birimlerden gelen talepler doğrultusunda ulaşım hizmetleri sağlanmaktadır. Ulaşım hizmetlerinin bir bölümü araç kiralama hizmet alımı ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca hizmet binası dışında görev yapan birimlerin ulaşım hizmetleri için gelen talepler doğrultusunda değerlendirilerek ilgili birimlere araç tahsisi yapılmaktadır.
Vizyon Bilgiyle, sevgiyle çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza hep destek olmak.
Misyon Belediyemizin kalite politikası doğrulutusunda gerek çalışanlarımıza, gerekse vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmaktır.
    Müdürlüğümüzün hizmet binası ve diğer Belediye birimlerine mevcut birimleri ile her türlü destek ve hizmetini vermek, konusuyla ilgili olarak diğer Müdürlüklere danışmanlık hizmeti vermektir. Görev ve sorumlulukları ana maddeler halinde sıralanmıştır.

İhale Servisi:
Belediyemize bağlı Müdürlüklere destek amacı ile ihale uygulamalarını yürütmek, 4734 Kamu İhale Kanunu uyarınca alım işlemlerini ilgili kanun, tüzük ve yönetmelik hükümleri gereğince zamanında, ekonomik ve şeffaf bir ortamda yürütmek ve sonuçlanmasını sağlamaktır,
İşletmeler Servisi:
1-Personelimizin çay,kahve gibi ihtiyaçları kar amacı güdülmeden, Müdürlüğümüzce yürütülmektedir. Günlük ortalama 1.900 ile 2.000 bardak çay üretilmektedir. Emlak Servisi ve Yeni Masa’nın bulunduğu salona gelen vatandaşlarımıza ücretsiz çay ikramı yapılmaktadır. Erkek berber salonunda 1 personelimiz tarafından çalışanlarımıza hizmet verilmektedir.
2-Personel Lokali ve çay bahçemizde çalışanlarımız ve halkımızın birbirleriyle kaynaşması ve dinlenmelerini sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.
Yemekhane Şervisi:
Günlük öğle yemekleri personelimiz tarafından itina ile hazırlanmaktadır. Günümüz ekonomik şartlarına rağmen kaliteli, ucuz, temiz ve sağlıklı yemek hazırlanarak, ortalama günlük 900 kişilik yemek verilmektedir.

İç Hizmetler Servisi:

1-Başkanlık hizmet binamız ile bağlı birimlerin güvenliği vardiyalı olarak sağlanmaktadır. Belediye Hizmet binamızın güvenliği açısından tüm giriş ve çıkış kapılarına kamera yerleştirilmiştir. Ayrıca personel ve vatandaşların giriş ve çıkışlarının kontrol altında tutulması için turnike sistemi kullanılmaktadır.

2-Belediyemize ait perde, masa örtüsü, İş önlüğü, havlu gibi malzemeler çamaşırhanemizde 1 personelimiz tarafından yıkanarak ütülenmektedir. Belediye hizmet binamızın temizliği hizmetli personellerimiz tarafından yapılmakta iken personel yetersizliğinden, 22.02.2005 tarihi itibariyle özel bir şirkete ihale edilmiştir. Böylece daha etkin ve verimli hizmet verilmektedir.

3-Belediye hizmet binamızın ısınmasını sağlayan kazan dairesi 2 personelimiz ile hizmet verilmektedir. Hidrofor dairesinde rutin kontroller yapılarak, ufak çaplı sıhhi tesisat, kapı, pencere gibi arızalarda bu iki personelimiz tarafından onarılmaktadır.

4-Hizmet binamızdaki tüm birimlerin elektrik arızalarını 1 Personelimiz ile gidermektedir.

5-Tüm Müdürlüklerimiz ile belediyemize gelen vatandaşlarımızın fotokopi işlemleri 1 personelimiz tarafından yapılmaktadır.
6-Belediyemizin iç ve dış haberleşmesini 16 hatta aynı anda cevap verebilecek kapasiteye sahip otomatik sesli yanıt sistemi bulunmaktadır. Ayrıca santralımızda görevli 2 adet teknisyen personelimiz tarafından telefon ve telefon hatlarının arızaları ile abonelik işlemleri yapılmaktadır.
7-Belediyemizde kullanılmakta olan telsizlerin ayarlama ve tamirat işlemleri 1 personel tarafından yapılmakta olup, gerektiğinde telsizlerin tamiri için Aselsan ile irtibata geçilmektedir. Ayrıca diğer Müdürlüklerin Telefon, su, doğalgaz ve elektrik abonelik işleri 1 personel tarafından yürütülmektedir.

2016 KASIM AYI FAALİYETLERİ

Share