Destek Eğitim Merkezleri’ne Kayıtlar Başladı

Yenimahalle Belediyesi’nin öğrencilere eğitim desteği sunmak ve eğitim kalitesini artırmak amacıyla hizmete açtığı Destek Eğitim Merkezleri’nde yeni dönem kayıtları başladı.

Pandemi sürecinde gerek online eğitimler gerekse alınan önlemler eşliğinde yüz yüze eğitimler vererek gençlerin derslerden uzak kalmamasını sağlayan Destek Eğitim Merkezleri, 2021-2022 eğitim yılı için kayıt almaya başladı.

6 ayrı merkezde eğitime tam destek

Açıldığı günden bu yana binlerce Yenimahalleli gencin LGS (Liselere Geçiş Sistemi) ve YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)’ye hazırlanması için eğitim hizmeti sunan Destek Eğitim Merkezleri, yeni eğitim döneminde de gençleri yalnız bırakmıyor. Destek Eğitim Merkezleri’nde, Yenimahalleli gençlere ve çocuklara okula yardımcı eğitimin yanı sıra 6,7,8’inci sınıflara özel LGS’ye hazırlık, 9,10,11 ve 12’nci sınıflara yönelik YKS’ye hazırlık kursu ücretsiz olarak veriliyor.

Yenimahalle Belediyesi tarafından ilçenin dört bir yanında hizmete açılan Destek Eğitim Merkezleri; Demetevler (Ortaokul), Karşıyaka (Ortaokul ve Lise), Ragıp Tüzün (Lise), Batıkent Meydan (Ortaokul) ve Şentepe (Ortaokul) olmak üzere 6 ayrı noktada öğrencilere eğitim desteği sunuyor. Destek Eğitim Merkezlerine kayıt yaptırmak isteyen ilçe sakinleri ortaokul için 332 12 14 ve lise için 335 94 90 numaralı telefonlara ulaşarak bilgi alabilirler.

Pandemi sürecinde merkezlerimiz eğitime katkı sağladı

Yenimahalle’de eğitime katkı sunmak amacıyla bu projesinin hayata geçirildiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Gençlerimiz açmış olduğumuz merkezlerde kaliteli ve çağdaş eğitim alıyor. Öğretmenlerimiz, pandemi döneminde çocuklarımızın sınavlarda başarılı olması ve derslerinden uzak kalmaması için yoğun çaba sarf etti. Yenimahalleli gençlerin iyi üniversitelerde okumasını ve geleceğin söz sahibi bireyleri olmasını hedefliyoruz. Bu nedenle eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır diyoruz. Genç kardeşlerimizin Destek Eğitim Merkezlerine olan ilgisi, yaptığımız hizmetin ne kadar yerinde ve gerekli olduğunu kanıtlıyor” dedi.

Share