Derman Market, Yaraları Sarıyor

Yenimahalle’nin Derman’ı var

Yenimahalle Belediyesi tarafından ilçe sakinleri arasında dayanışmayı artırmak ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla 2020 yılında hizmete açılan “Derman Market” yaraları sarmaya devam ediyor.

Karşıyaka Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan Derman Market, ihtiyaç sahibi aileler için büyük bir fırsat sunuyor. Yenimahalle Belediyesi bütçesi ve hayırseverlerin bağışlarıyla oluşturulan Derman Market’te günlük ortalama 100 ihtiyaç sahibi aileye temizlik, gıda, giyim ve ayakkabı gibi 100 çeşit ürünü temin etme imkânı sunuluyor.

Yenimahalle’nin Yerel Yönetim Proje Ödülüne sahip “Derman Market” projesi ile ekonomik sıkıntı çeken ve belediye ekipleri tarafından tespit edilen aileler, kartlarına yüklenen kredilerle 2 ayda bir gıda ve temizlik ürünlerini, 6 ayda bir de giyim ve ayakkabı ürünlerini alabiliyor.

Sosyal Belediyeciliğin gereğini yapıyoruz

Pandemi sürecinde ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlar için hizmete açılan Derman Market’in ihtiyaç sahibi ailelere desteğini sürdürdüğünü belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Hayata geçirdiğimiz bu proje ile bağış yapmak isteyen firmalarımızı gerçek ihtiyaç sahibi aileler ile buluşturuyoruz. Vatandaşlarımız ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bu zor günlerde Yenimahalle Belediyesi olarak insanları rencide etmeden elimizden gelen tüm desteği veriyoruz. Alan el veren eli görmüyor. Ailelerimiz de ihtiyacı olanı utandırılmadan, kimseye reklam edilmeden edinme fırsatını buluyor. Yenimahalle’de sosyal belediyeciliğin gereklerini sonuna kadar yerine getiriyoruz” dedi.

Share