Demetevler Sakinleri, İftar Sofrasında Buluştu

Komşular aynı sofrada oruç açtı

Mahalle iftarlarında Yenimahallelileri bir araya getirerek vatandaşlara dolu dolu bir Ramazan yaşatan Yenimahalle Belediyesi,  bu kez de Demetevler sakinlerini aynı sofra etrafında buluşturdu.

İlahiler ve Kuran tilaveti ile başlayan iftar programına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Yaşar, öğrencilerle aynı masada

İftar yemeğinde Başkan Yaşar, şehir dışından gelen ve barınacak yer bulamayarak belediyenin öğrenci misafirhanesine yerleştirilen üniversitelilerle aynı masada oruç açtı.

Yaşar’a kendilerine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür eden öğrenciler çorba, kurufasülye, pilav, baklava, hurma, zeytin ve ayrandan oluşan menü ile iftar yaptılar.

“Soframıza Hoş Geldiniz”

Açık havada kurulmuş masalarda Ramazan’ın keyfine varan vatandaşlara seslenen Başkan Yaşar, “Ramazan ayınız mübarek olsun. Soframıza hoş geldiniz. 2 senedir pandemi dolayısıyla mahalle ve salonlarda verdiğimiz iftarları maalesef yapamadık. Biliyorum evlere kapandık, sıkıldık, bunaldık. Allah pandemi gibi bir belayı dünyamızdan da ülkemizden de uzak etsin” dedi.

Mahalle iftarlarının birlik ve beraberlik açısından önemine de değinen Yaşar, “Yapmış olduğumuz mahalle iftarlarıyla komşuluk ilişkileriniz artsın istiyoruz, birbirinizi daha iyi tanıyın istiyoruz, güzel ülkemizde birlik ve beraberlik içerisinde yaşayalım istiyoruz. Çünkü biz Anadolu’da bu sofralarda büyüdük. Birbirimizin derdine derman olduk, herkesi eşit yurttaş olarak gördük. Ramazan birlik, beraberlik ayıdır. Ramazan on bir ayın sultanı ve hoş görünün adıdır. Allah tuttuğunuz oruçları, kıldığınız namazları, yaptığınız hayırları kabul etsin” diye konuştu.

Share