CHP’li Belediyeler HalkKart’ı Konuştu

Yenimahalle Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyecilik anlayışını yerel başarıların ötesine taşımak, ortak proje anlayışını yaygınlaştırmak ve ulusal düzeyde bilinir hale getirmeye yönelik aldığı kararla, HalkKart’a benzer projeleri uygulayan belediyeleri bir araya getirdi.
HalkKart, Vatandaşa 227 Bin 123 TL Fayda Sağladı

Yenimahalle Belediyesi VIP Salon’unda düzenlenen ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahibi olduğu toplantıya, Çanakkale Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Başar Bal ve Muğla Büyükşehir, Çanakkale, Ataşehir, Bakırköy, Defne, Gaziemir, Karabağlar, Kartal, Mezitli, Odunpazarı, Seferihisar, Seyhan, Süleymanpaşa ile Şişli Belediyesi yetkilileri katıldı.

Yenimahalle’de HalkKart 48 bin kişiye ulaştı

Toplantıda aynı ya da benzer çerçevede uygulanan proje deneyimleri ve bu deneyimlerin ışığında konuya ilişkin sunumlar yapıldı.

Katılımcı belediyelerin her birinin proje ile ilgili sunum yaptığı programda, HalkKart Proje Grubu’nun koordinatörlüğünü üstlenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve belediye yetkilileri de YeniKart ve HalkKart’ı anlattı.

Yenimahalle’de uygulanan HalkKart’ın ilk aşamada 50 bin kişiye dağıtımını amaçladıklarını ve şimdiye kadar da 48 bin kartın dağıtıldığını açıklayan Yaşar, “Amacımız Yenimahalle halkının ekonomisine katkıda bulunmak ve esnafa yarar sağlamak. Bu proje hem tüketicinin ve hem de satıcının yararına. Bu kart ile Yenimahalle’de hizmet eden kurumlarla vatandaşlar, ekonomik bir döngü yaratacak ve Yenimahalle’nin ekonomisi canlanacak” dedi.

Yenimahalle’de HalkKart ile yapılan alışveriş miktarının 2 milyon 271 bin 230 olduğunu vurgulayan Yaşar, alışverişler sonunda Yenimahallelilere toplamda 227 bin 123 TL indirim sağlandığını söyledi.

“İnsan onuruna yakışır bir şekilde yardım yapıyoruz”

Yenimahalle’de hiçbir sağlık güvencesi olmayan ve üzerine tapusu olmayan ihtiyaç sahipleri için hayata geçirilen YeniKart’dan da bahseden Başkan Yaşar, “Biz kartlarımızla Yenimahalle sınırları içerisinde, hemşerilik bilincini yaratmak ve Yenimahalle’de yaşamanın ayrıcalığını vatandaşlara hissettirmek istedik. Bu kartın amacı insanlara kolilerle, kutularla rencide ederek yardım yapmak değil, insan onuruna yakışır bir şekilde yardım yapmaktır. Bu şekilde alt gelir grubundan ailelere verdiğimiz bu para kartla, aileler bizim verdiğimizi değil, kendi istediklerini alabiliyorlar” diye konuştu.

Toplantı sonunda sunumlar değerlendirildi. Daha sonra Yenimahalle Belediyesi, katılımcıları akşam yemeğinde ağırladı. Yemeğe Yaşar ve belediye yetkililerinin dışında CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal ve Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcı Yaşar Neslihanoğlu da katıldı.

Share