Cenazeye Hava Yolu Kolaylığı

İnsan odaklı hizmet anlayışıyla örnek projelere imza atan Yenimahalle Belediyesi, Türk Hava Yolları (THY) ile yaptığı protokol ile maddi durumu iyi olmayan ailelerin cenazelerini şehir dışına sadece araçla değil uçakla da götürüyor.
Yenimahalle’de Jet Hizmet

Bu kapsamda 100’e yakın cenaze ve yakınını şehir dışına götüren belediye, vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.

Bu hizmetle vatandaşlar cenazelerini götürmek istedikleri şehre hem ücretsiz hem de hızlı götürme imkanı buluyor.

Uzakları yakın kıldık

Bu hizmetin uzak mesafelere cenazesini götürmek için zorluk çeken vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlayacağını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Biz sadece vatandaşlarımızın iyi gününde değil kötü gününde de yanında oluyoruz. Aileler o acı günlerinde bir de cenaze taşıma işlemleriyle uğraşıyorlar. Bu hizmetle vatandaşa zaman ve maddiyat açısından kolaylık sağladığımızı düşünüyorum. Uzak mesafelere cenazeyi araçla götürmek hem cenaze sahibi açısından hem de şoför açısından zorluklar yaratıyor. Bu hizmet sayesinde uzakları yakın kıldık” dedi.

Cenaze yakınlarına ücretsiz ulaşım

Ayrıca; talep doğrultusunda cenazelerini Ankara dışına defnetmek isteyen cenaze yakınlarına ücretsiz cenaze aracı ve şoför tahsis eden belediye, aynı zamanda cenaze levazımatı ve kefen de veriyor. Bunun yanında dar gelirli vatandaşlara cenazeye gitmeleri için ulaşım imkanı da sağlayan belediye, Yenimahalle ilçe sınırları içerisindeki cenaze evlerine taziye çadırı da kuruyor.

Kötü gün dostu belediye

Örnek hizmetlerle vatandaşın acı gününde yanında olan Yenimahalle Belediyesi, mobil cenaze hizmetleri aracıyla da vatandaşa hizmet veriyor. Yakını vefat eden acılı vatandaşın ayağına giden mobil cenaze aracı, sayesinde Yenimahalleliler belediye binasına gitmeden evlerinde tüm cenaze işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Share