Burdurlular: “Yenimahalle’de Bir Ağabeyimiz Var”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Burdurlular Derneği Başkanı Salih Delen ve dernek yönetimini makamında misafir etti.
Yaşar, “Hemşeri Dernekleri Yaşamalı”

Yaşar, hemşeri derneklerine verdiği önemi ifade ederek, “Bu birlikteliğinizi devam ettirin. Derneğinizi yaşatın. Bu dernekler sayesinde insanlar hem acı, tatlı günde bir arada oluyorlar hem de örf, adetlerinden kopmuyorlar” dedi.

“Farklılıklarımızla güzeliz”

Dernek yöneticilerinden hem Burdur’un hem de Ankara’nın sorunlarına uzak kalmamalarını isteyen Yaşar, “Ülkemiz sıkıntılı günlerden geçerken birlik, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Biz farklılıklarımızla zengin ve güzel bir ülkeyiz” dedi.

Yenimahalle Belediyesi’nin hemşeri derneklerine elinden gelen desteği verdiğini ifade eden Yaşar, “Ben bu makamda hiçbir vatandaşı ayırmadım, ötekileştirmedim. Kapım her zaman herkese açık oldu. Oy veren, vermeyen her bölgeye eşit hizmet götürdüm. İlçemize kalıcı eserler kazandırmak hedefinde oldum. Bu koltukta oturduğum sürece de gördüm ki siz ülkenizi severseniz insanlar da size sahip çıkıyor” diye konuştu.

Derneği tanıttı

Delen ise Yenimahalle Belediyesi’nin kendilerine verdiği desteklerden dolayı Yaşar’a teşekkür ederek, “Bir ağabeyimiz olarak sizin burada bulunmanız bizim için önemli” ifadelerini kullandı.

Dernek hakkında da bilgi veren Delen, Ankara’da 15 bin civarında Burdurlunun yaşadığını ve derneğin bin resmi üyesinin olduğunu sözlerine ekledi.

Share