Budama Çalışmaları Bin Aileyi Isıttı

Yenimahalle Belediyesi’nin sonbahar aylarında startını verdiği ve kış boyunca belirli aralıklarla sürdürdüğü budama çalışmaları, dar gelirli ailelerin hanelerini ısıtıyor.
Yenimahalle 350 Ton Odun Dağıttı
Budama çalışmalarını sosyal bir projeye dönüştüren Yenimahalle Belediyesi, her yıl budamadan elde edilen tonlarca odunu parçalayıp yakıma uygun hale getirerek dar gelirli ailelere dağıtıyor. Bu yıl budamadan 350 ton odun elde eden belediye ekipleri, yaklaşık bin ailenin evini ısıttı.

Yenimahalle’de bacalar tütüyor

Yenimahalle Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri hem ağaçların yazın daha güzel açması hem de sokakları rahatlatmak için sonbahar ve kış aylarında budama çalışmaları yapıyor. Parklar, yol kenarları ve sokak aralarındaki budanan ağaçlar, Park Bahçeler Müdürlüğü’nde parçalanarak yakıma uygun hale getiriliyor. Paketlenerek dar gelirli ailelerin kapılarına bırakılan odunlarla Yenimahalle’de binlerce ailenin evlerinin bacası tütüyor.

Aile bütçesine ufak bir katkı

Vatandaşın bütçesine ufak da olsa katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü’nün sonbahar ve kış aylarında rutin olarak gerçekleştirdiği budama faaliyetlerini sosyal bir projeye dönüştürdük. Her yıl tonlarca odunu vatandaşa yakacak olarak dağıtıyoruz, hem vatandaş memnun oluyor hem biz aile bütçesine ufak da olsa katkı sunmaktan mutlu oluyoruz. Bu yıl da 350 ton odunu yaklaşık bin aileye ulaştırdık” diye konuştu.

Share