Belediye Çalışanlarına Promosyon Müjdesi

Yenimahalle Belediyesi’nin çalışanlarına ekonomik destek vermek amacıyla hayata geçirdiği maaş promosyon ihalesi yapıldı.
Yenimahalle’de Çalışana Ekonomik Destek

Onlarca bankanın katıldığı, kıran kırana geçen şirket personeli ve memur maaşı promosyon ihalesi tüm kurumlara fark attı, promosyon rakamları zirve yaptı. Bugüne kadar görülmemiş meblağlara ulaşan iki ayrı ihalede şirket personeli promosyon ihalesini kazanan taraf Yapı Kredi Bankası olurken, memur promosyon ihalesini Halk Bankası kazandı.

Yapı Kredive Halk Bankası ihaleyi aldı

3 yıl geçerli olacak sözleşmede, bin 582 memur ve diğer kamu çalışanlarına ödenecek promosyon ihalesini 3 milyon 994 bin 550 TL ile Halk Bankası alırken, 2 bin 397 şirket personelinin maaş promosyon ihalesini 4 milyon 14 bin 975 TL’yle Yapı Kredi Bankası aldı. Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Boran başkanlığında oluşturulan komisyona, konuyla ilgili yöneticilerin yanı sıra işçi ve memur sendikaları temsilcileri de katıldı.

Memurlara2525, şirket çalışanlarına 1675 lira ek ödeme

İhale sonucunda Yapı Kredi ve Halk Bankası ile imzalanan sözleşmeyle, 6 ayda bir ödenmek üzere her yıl şirket çalışanların ücretlerine 558 lira, memur maaşlarına ise 841 lira ek ücret eklendi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da çalışanlarının haklarını bu güne kadar hep koruduğunu ve bu günden sonra da son kuruşuna kadar koruyacağını ifade ederek “Promosyon ihalesi tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Share