Bayramların adresi Yenimahalle

Yenimahalle’de 23 Nisan coşkusu

Yenimahalle Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilçede renkli kutlamalara ev sahipliği yaptı. Soğuk hava şartlarına rağmen sabah saatlerinde başlayan etkinlikler gün boyu coşkuyla devam etti.

Kutlamalar; Belediye Hizmet Binası önünde Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başladı. Törene; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Belediye Başkan Yardımcıları Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüregir, meclis üyeleri ve Yenimahalleliler katıldı.

Yenimahalle’ye 2 yeni başkan

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından anıta çelenk koyan Başkan Yaşar, törenin ardından makamını minik öğrencilere bıraktı. Görevi devralan 6’ıncı sınıf öğrencileri, koltuğa oturur oturmaz daha yaşanabilir bir kent için ilk icraatlarını ard arda sıraladı.

Yenimahalalle Belediyesi’nin yeni başkanları Prof. Dr. Mehmet Sağlam Ortaokulu’ndan Merve Tuncel ve Sincan İMKB Ortaokulu’ndan Erdem Alçiçek oldu.

Yaşar’dan makamı devralan minikler Başkan Yaşar’a bugüne kadar Yenimahalle’ye yaptıkları için teşekkür ettikten sonra yönetimi ele aldılar. Daha mutlu ve huzurlu bir kent istediklerini ifade eden çocuklar, özellikle yaşlılar, çocuklar ve engelliler için hayatı kolaylaştıracak icraatlarını anlattı.

Cumhuriyete sahip çıkacağız

İlçeye tam olimpik yüzme havuzları, yaşlıların evlerinde asansör sistemleri ve parklarda engelliler için proje talimatları veren minik başkanlar “Türkiye bize emanet. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize çizdiği aydınlık yolda, onun kurduğu demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’ne sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.

Başkan Yaşar da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük Beyler, küçük Hanımlar bu ülkenin istikbali sizlersiniz. Sizlerin elinde güneş doğacak. Çiçekler açacak ve bu ülkenin geleceği sizler olacaksınız. Medeniyeti, bu ülkenin gelişmişliğini sizler sağlayacaksınız” sözlerini hatırlatarak tüm çocukların bayramını kutladı.

Share