Batıkent Semt Şube Şefliği – Muhtarlık İşleri Müdürlüğü – YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Batıkent Semt Şube Şefliği, Belediyeye gitmeye gerek kalmadan Belediye hizmetlerinden Batıkentlilerin çağdaş ve hızlı bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Batıkentlilerin öncelikli ihtiyaçlarını istek ve önerilerini Belediyemizin ilgili birimlerine anında ileterek bilgi akışını kısa sürede sonuca ulaştırmayı hedeflemekte ve vatandaşlarımızın memnuniyeti için Belediye birimlerimiz ile koordineli bir şekilde hareket ederek daha kaliteli ve hızlı hizmet üretme gayreti içerisindedir.

Batıkent Semt Şube Şefliği’nde semt sakinlerinin emlak vergisi ödemeleri, sicil kayıt ve emlak beyan kabul işlemleri, çevre temizlik ve ilan/reklam vergisi tahsilâtları gerçekleştirilmekte, ayrıca tüm yurttaşlarımıza yönelik meslek edindirme ve hobi kursları düzenlenmektedir.

Bölgemiz sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi için muhtarlarımız düzenli olarak ziyaret edilmekte, sorunların çözüm aşaması ile diğer kurum ve kuruluşlarla ilgili sorunların çözümü için izlenecek yol semt şube şefliklerinde düzenlenen aylık toplantılarımızda değerlendirilmektedir.

Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR’ ın önem verdiği projelerinden biri olan ve 18 Haziran 2010 tarihinde temeli atılan “Batıkent Kültür-Sanat ve Ticaret Merkezi” nin inşaatı 11 ay gibi kısa bir zaman diliminde bitmiş olup, 20 Mayıs 2011 tarihinde Batıkentli vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Batıkent Semt Şube Şefliğini de içinde barındıran Batıkent Kültür-Sanat ve Ticaret Merkezi’nde vatandaşlarımızın vergi beyan kayıt ve ödemeleri, cenaze, nikah işlemleri ile diğer belediye hizmetlerinden yararlanabilecekleri birimlerin yanı sıra, sinema salonları, derslikler, mağazalar, sanatsal ve kültürel aktivitelerin yapılabileceği salon, nikah ve tiyatro salonu, Fuaye alanları, hamam-sauna, 13 ofis den oluşan ve  sivil toplum kuruluşlarına tahsis edilen temsilcilikler ile YENİMEK meslek edindirme ve hobi kursları da yeni merkezimizde çalışmalarına devam etmektedir.

Batıkent’e canlılık getirdiği semt şube şefliğimize gelen vatandaşlarımızca da ifade edilen projenin çok kısa sürede tamamlanarak Batıkentlilerin Tüm Sosyal İhtiyaçlarını karşılayacak Batıkent Kültür Sanat ve Ticaret Merkezi’ nde hizmet vermek çalışma şevkimizi artırdığı gibi, Belediyemiz adına bizlerinde gurur kaynağı olmaktadır.

Share