Başkan Yaşar’dan Yozgatlılara Tam Destek

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu’nun ihtiyaç sahibi öğrenciler ve genç çiftler için başlattığı projelere destek verdi.
Başkan Yaşar’dan Yozgatlılara Tam Destek

Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Çetin ve yönetimi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret ederek hayata geçirdikleri iki önemli proje için destek istedi. Federasyon Başkanı Çetin, her ay ihtiyaç sahibi bir çiftin düğününü federasyon olarak karşıladıklarını, ayrıca yine ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına burs desteği sağladıklarını anlatarak “Bu iki projemiz de hemşerilerimizden büyük ilgi gördü, sizin de bu anlamda desteğinizi istiyoruz” dedi.

“Bizi biz yapan değerlere sahip çıkalım”

Hemşeri derneklerine kapısının her zaman açık olduğunu ifade eden Yaşar, “Öyle bir duruma geldik ki maalesef artık komşu komşusuna selam vermez oldu. Oysa Türk toplumunda bu yok. Biz dayanışmayı seven, yardımsever, insan canlısı bir milletiz. Böyle bir ortamda hemşeri derneklerine büyük görev düşüyor. Sizler; örflerimizi, gelenek, göreneklerimizi yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak durumundasınız. Bu açıdan ben, hemşeri derneklerini çok önemsiyorum. Hemşeri derneklerini birliğimizin tutkalı olarak görüyorum. Köy kültürünü unutmadan kentlerde yaşamak, bizi biz yapan değerlere sıkı sıkıya sarılmamız gerek” dedi.

Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu’nun başlattığı her iki projeyi de beğeniyle dinleyen Yaşar, projelere destek vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Share